O ŠKOLE PRO RODIČE PRO ŽÁKY ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ JÍDELNA FOTOGALERIE HLAVNÍ STRÁNKA

O ŠKOLE
MATEŘSKÁ ŠKOLA
Představení školy
Pro předškoláky
Školská rada
Projekty
Učební dokumenty
Zaměstnanci školy
Školní rok 2018/19
Vyučovací hodiny
Rozvrh hodin
Školní řád ZŠ a MŠ
Poskytování informací
Výroční zprávy
Užitečné odkazy
Volná místa
Dokumenty
Projektová výuka
Úspěchy žáků
Přírodovědná gramotnost
EU peníze školám
Kontakty, konzultační hodiny
Elektronická žákovská knížka
GDPR

 

Základní škola a Mateřská škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace - ekatalog.czZákladní školy - ekatalog.cz
JMÉNO: HESLO:

Úspěchy žáků v soutěžích a olympiádách

Školní rok 2018/2019
.
Pohár rozhlasu 2019
V minulém týdnu se konala okresní kola Poháru rozhlasu na stadionu ve Vyškově. Největšího úspěchu dosáhla mladší děvčata, které obsadila z deseti družstev stříbrnou medaili a na vítězky chybělo jen 90 bodů - což je například pět metrů v hodu kriketovým míčkem, které bychom dosáhli, pokud by nechyběli některé z opor družstva. Největšího zlepšení v osobních rekordech dosáhla L. Křetínská (tř. 7. A), která skončila celkově třetí v běhu na 60 m (8, 9 s.) a  ve skoku dalekém 388 cm. M. Zdražilová (tř. 7. A) vyhrála výkonem 145 cm výšku a byla pátá ve skoku dalekém. V kriketovém míčku byla z našich děvčat nejlepší B. Žaludová (tř. 8. A) výkonem 39,6 m. Famózní výkon podali žákyně tř. 6. A,  když v běhu na 600 metrů K. Diasová skončila čtvrtá a B. Ryšánková šestá ze třicet závodnic. Dále nás velmi dobře reprezentovali S. Gregušová (8. A) v bězích a štafetě, B. Ševčíková (tř. 6. A) výška a štafeta, K. Bébarová ( tř. 7. A) 60 m, skok vysoký a štafeta, V. Orálková (tř. 8. A) a K. Přibylová (tř. 7. A) v hodu kriketovým míčkem.  Moc gratulujeme a tohoto umístění si vážíme.
Mladší žáci skončili na devátem místě, protože několik opor družstva bylo zraněno. Největšího úspěchu dosáhl V. Pechmann (tř. 7. A), který třetím  místem ve výšce potvrdil svou formu. Skvěle zaběhli 60m bratři V + O Ambrosovi (tř. 6. A). Pochvalu si určitě zaslouží: D. Růžička, L. Sűsser, D. Šmíd, P. Šášek (všichni ze tř. 7. A), Radim Kolařík (tř. 6. A) a Tomáš Bednařík (tř. 7. A).
Starší chlapci skončili na skvělém pátém místě – kde nejlepšího výkonu dosáhl Jindřich Osolsobě (tř. 9. A), který vyhrál běh na 1500 m. Skvělými výkony se blýskl D. Gryc (tř. 8. A) v běhu na 60 m, ve štafetě a v dálce. V. Hanulík v osobním maximu ve vrhu koulí. Dále k vynikajícímu výkonu přispěli: F. Fojtík, P. Čala, J. Látal (všichni ze tř.  9. A), P. Bednář (tř. 8. A), L. Němec (tř. 8. A), D. Smerečynskyj (tř. 7. A) a Petr Tomáš Jelínek (tř. 9. A).
                                                 Gratulujeme!!!
.
Mladí zdravotníci opět skvělí
    Žáci zdravotnického kroužku opět prokázali své schopnosti a znalosti i svědomitou přípravu. V pátek 10. 5.2019 se zúčastnili okresního kola soutěže hlídek mladých zdravotníků. Ve velké konkurenci 10 družstev obsadili skvělé 2. místo.
Jsou to tito zdravotníci: Barbora Hrozová, Kristýna Luzarová, Michal Nejedlík, Marie Skřejpková, Milada Slunská, Anna Pecková, všichni žáci třídy 5. A.
     Figuranti s namaskovanými zraněními tentokrát hráli své úlohy velmi věrohodně a ošetřování nebylo vůbec snadné. Žáci si tak ověřili, že by jistě obstáli i ve skutečné nouzové situaci. Patří jim náš obdiv za obětavou snahu pomáhat, citlivý přístup k lidskému neštěstí i vytrvalost, s jakou dávají přednost odborné přípravě před jinými zálibami. V dnešní bezohledné době jsou to velmi cenné vlastnosti.
    Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme.
.
.
Mistrovství Jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva
Mistrovství Jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva hostili pořadatelé TJ Lokomotivy Břeclav. Jeden z vrcholů kategorie ml. a st. žactva atletické sezony přišel hned na jejím počátku - v Břeclavi hostili nejlepší atlety žákovského věku na Mistrovství Jihomoravského kraje a Krajského přeboru družstev staršího žactva. Výsledky atletů a atletek, kterých dosáhli na prvním utkání v Břeclavi. Hoši zvítězili a dívky skončili také na medailové pozici - bronzové. Umístění do třetího místa po třech kolech soutěže zaručuje postup na Mistrovství Moravy a Slezska - tam je však cesta ještě dlouhá. Zlomové bude právě vyškovské kolo 1. 6. 2019. Výprava z naší školy zavítala na tento závod v početném zastoupení:
BLAHOPŘEJEME!
Medailové zisky a umístění v první desítce mistrovského pořadí:
Hod kladivem žákyně, 3 kg:
2. místo - Veronika ORÁLKOVÁ, 21,59 m
9. místo - Amálie ILGNEROVÁ,14,10 m
10. místo - Barbora ŽALUDOVÁ, 13,78 m
Skok vysoký ml. žákyně:
2. místo, Vicemistryně JMK - Michaela ZDRAŽILOVÁ, 1,46 m
7. místo - Daniela ŘIHÁKOVÁ, 1,25 m
Hod kladivem žáci, 4 kg:
10. místo - Patrik BEDNÁŘ, 14,78 m
Vrh koulí 3 kg, ml. žáci:
2. místo, Vicemistr JMK - Sebastian DRLÍK, 9,29 m
6. místo - Vojtěch PECHMANN, 7,00 m
Skok vysoký žáci:
8. místo - David SMEREČINSKYJ, 1,40 m
Štafety 4 x 60 m ml. žáci:
2. místo, Vicemistři JMK - AHA Vyškov (Štěpán PROVAZNÍK, Filip JAŠÍČEK, Michal DERKA, Vojtěch PECHMANN), 34,87 s.
Běh na 60 m př. ml. žákyně:
10. místo - Daniela ŘIHÁKOVÁ, 12,94 s.
Skok vysoký ml. žáci:
3. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,51 m
Hod oštěpem 500 g ml. žáci:
3. místo - Sebastian DRLÍK, 34,37 m
Vrh koulí 2 kg ml. žákyně:
5. místo - Karolína PŘIBYLOVÁ, 9,05 m
7. místo - Lucie KŘETÍNSKÁ, 8,33 m
Hod kriketovým míčkem ml. žáci:
6. místo - Sebastian DRLÍK, 47,39 m
Skok daleký ml. žáci:
7. místo - Vojtěch PECHMANN, 4,29 m
Vrh koulí 3 kg, žákyně:
5. místo - Silvie Hanulíková - Orel Vyškov, 8, 58 m
8. místo – Veronika Orálková, 8, 35m 
11. místo - Barbora Žaludová, 7, 69m
Hod oštěpem 400 g ml. žákyně:
7. místo – Barbora Ševčíková, 9, 91m
Hod oštěpem 500g, žákyně:
7. místo - Silvie Hanulíková Orel Vyškov, 22, 15 m
10. místo – Veronika Orálková, 21, 84m
13. místo - Barbora Žaludová, 18, 57m
Hod oštěpem diskem 0,75 Kg, žákyně:
3. místo – Silvie Hanulíková – Orel Vyškov, 20, 40m
BLAHOPŘEJEME!
Další žákyně naší školy, které se závodů zúčastnily: Karolína Smolová, Patricie Veselá, Veronika Matzová, Leona Čechová, Elena Šarköziová, Natálie Konupková, Karolína Diasová, Ema Nezdařilová a Barbora Ryšánková.
K těmto úžasným výsledků blahopřejeme. Trenéři děkují rodičům dětí za jejich spolupráci při organizaci tak náročné výpravy. Společnou odměnou jsou nám výsledky, kterých děti v Břeclavi dosáhli.
Kompletní výsledky najdete na:
https://online.atletika.cz/vysledky/39748/1050
.
Vítězství v krajském kole literární soutěže
Velkého úspěchu dosáhl žák IV.B Ibrahim Hazaa. V krajském kole literární soutěže "Evropa ve škole" se umístil ve Veselí nad Moravou na vynikajícím 1. místě. Blahopřejeme k úspěchu.
.
Štafetový pohár 2019
Dne  3. 4. 2019 se uskutečnilo okresní kolo ve Štafetovém poháru. Do okresního kola se přihlásilo sedm základních škol – rekordní účast. Ráno nás  přivítalo sluníčko, které se během dne schovalo za mraky. Teplota se měnila a vítr začal nepříjemně pofukovat, ale na závodnicích to nebylo vůbec znát. Po organizačním úvodu se všechny školy rozcvičily. Ve vzduchu bylo cítit mírné napětí, protože se někteří závodníci zúčastnili atletických závodů poprvé. Všichni si vyzkoušeli předávku se štafetovým kolíkem na atletickém ovále. Vše mohlo začít, neboť časoměřiči byli na svých místech, rozhodčí připraveni na předávkových územích a závodníci na startovní čáře. Vše připraveno a odstartováno.
Nejprve vyběhlo na svůj štafetový závod družstvo 8 x 100m (1. - 3. ročník). Po tomto  doběhu se připravovalo družstvo 8 x 100m (4. - 5. ročník). Na všechny ještě čekala smíšená štafeta A, B - 8 x 200m (složená z těch předešlých). Všechny časy se sčítaly.
Jako doplňkovou disciplínu jsme zvolili hod medicinbalem. Z naší školy si v této disciplíně nejlépe vedl Jonáš Hruška (tř. 5. A), který obsadil první místo ve své kategorii. Nejrychlejší a vítěznou školou byla ZŠ Nádražní 5. Druhé místo obsadila ZŠ a MŠ Pustiměř. Bronzový stupínek získala naše škola ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole. Nepopulární čtvrté místo obsadila ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova. Páté místo vybojovala ZŠ Komenského Slavkov u Brna. Šesté místo obsadila ZŠ Rousínov. Sedmé místo vybojovala ZŠ Vyškov, Purkyňova. Všem zúčastněným gratulujeme za sympatické a nadšené závodění.
Štafeta, která dopomohla k tak krásnému výsledku byla složena z: Lucie Kozilková, Karel Pechmann (tř. 4. A), Jonáš Hruška, Nicolas Zdeněk Zeman, Barbora Hrozová (všichni tř. 5. A), Thomas Korolkov, Daniela Řiháková, Karin Tutková, Zuzana Orálková (všichni ze třídy 5. B), Barbora Janochová (tř. 4. B), Tadeáš Kopřiva (tř. 3. B), Vít Piták (tř. 3. B), Ondřej Adamík, Jakub Nezdařil, Sofie Menoušková, Natálie Čuprová (všichni 3. A), Adéla Sedláková (tř. 1. A), Michal Hrabovský (tř. 1. A) a Natálie Adamcová (tř. 2. A).
Gratulujeme!!!
.
.
OVOV – Okresní kolo 2019
V Bučovicích se dne 26. 3. 2019 uskutečnilo okresní kolo v OVOV (ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ). Naše škola do okresního kola vyslala šest závodníků. OVOV je všestranná soutěž, která nahrazuje atletický desetiboj.
Záštitu nad celou soutěží měla Šárka Kašpárková bronzová medailistka v trojskoku z olympijských her v Atlantě (rok 1996). Soutěžilo se v těchto disciplínách - hod medicinbalem, skok přes švihadlo (2 min.), kliky (2 min.), driblování (2 min.), nebo plavání (2 min.) a v trojskoku (tři žabáky za sebou). Velice náročné, když těchto pět disciplín musí závodníci absolvovat během jednoho dopoledne. Za naší školu soutěžili: Jindřich Osolsobě (třida 9. A), který obsadil krásné třetí místo. Lukáš Němec vybojoval čtrnácté místo. Alžběta Suchomelová (třída 6. A) obsadila první místo ve své kategorii a postoupila do krajského kola do Brna. Vojtěch Ambros (třída 6. A) získal deváté místo a jeho bratr Ondřej Ambros (třída 6. A) obsadil dvanácté místo. Daniela Řiháková (třída 5. B), která získala deváté místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Gratulujeme!!!
.
Okresní kolo soutěže v silové všestrannosti
Ve středu 27.3. 2019 proběhlo ve Vyškově okresní kolo soutěže v silové všestrannosti žáků 3.- 4. ročníků. V kategorii dívek i chlapců se závodu zúčastnilo dvanáct družstev. Soutěžilo se ve čtyřčlenných družstvech dívek a chlapců a to v běhu na překážkové dráze, ve šplhu na tyči a v hodu kriketovým míčkem na cíl.
Hoši zabojovali a tak jako minulý rok i letos získali velmi pěkné 2. místo a tím i stříbrné medaile a diplom. Děvčatům se také dařilo a nakonec obsadily třetí místo, bronzové medaile a diplom.
Reprezentovali nás:  K. Šmerdová, E. Křetínská/obě 4. A/, M. Pavlíková/4. B/, N. L. Čuprová/3. A/, D. A. Kingma, M. S. Kingma/oba.4. A/, J. Nezdařil a T. Suchý/oba 3. A/.
Blahopřejeme našim žákům k velmi dobrému umístění v silné konkurenci a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
 
.
MISTROVSTVÍ ŽÁKŮ ČR V HALOVÉ ATLETICE 2019
Ve dnech od 2. 3. – 3. 3. 2019 se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství ČR v halové atletice. Jako jediný se z  naší školy probojoval na tohle mistrovství Jindřich Osolsobě. Taktický výkon, který měl "hlavu a patu". První republiková desítka Jindrovi velmi sluší, nový osobní rekord je bonusem a známkou kvality. Skvělý výkon!
MČR v běhu na 3000 m žáků:
9. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 10:34,79 min. (os. rek.)
Veliká gratulace!!!
.
.
Jindřich Osolsobě vítězem patnáctistovky v Ostravě

Youth Athletics Indoor Ostrava III pořádali vítkovičtí pořadatelé. Mezinárodní "Indoor pro žactvo" se stal jednou z posledních příležitostí, jak vytvořit výkon opravňující alespoň k naději výběru na Mistrovství ČR žactva, které se uskuteční v Ostravě o prvním březnovém víkendu. Vítězství mezi mílaři slavil Jindřich Osolsobě a objev letošní halové sezony mladší žákyně Michaela Zdražilová vybojovala bronz ve výšce.
Běh na 1500 m, žáci:
1. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 4:49,42 min. (os. rekord)
Skok vysoký, ml. žákyně:
3. místo - Michaela ZDRAŽILOVÁ, 1,39 m
.
.
Velký úspěch našich žáků v okresním kole Konverzační soutěže v anglickém jazyce
Ve středu 6.2.2019 se v budově Majáku konalo okresní školo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Tohoto klání se může zúčastnit vždy pouze jeden žák z dané kategorie. V kategorii 6.-7.tříd naši školu reprezentovala Michaela Zdražilová ze 7.A třídy, která si v konverzaci na dané téma a rozhovorem s porotou v anglickém jazyce vybojovala úžasné 1.místo.  V kategorii 8.a 9. ročníků porotu ve stejných disciplínách oslnil Honza Látal z 9.A třídy, který si vysloužil skvělé 2.místo a stává se tak náhradníkem do krajského kola, které se bude konat v Brně. Oběma žákům, Míše i Honzovi, gratulujeme k těmto famózním výkonům a děkujeme za ukázkovou reprezentaci naší školy.
.
Mistrovství Moravy a Slezska 2019

Ve vítkovické atletické hale se uskutečnily atletické závody, při kterých nejlepší atleti Moravy a Slezska soupeřili jak o tituly šampionů, tak i o co nejlepší výkony osobní či výkony, které dávají šanci na nominaci na blížící se domácí atletické vrcholy - Mistrovství ČR. Velice početná startovní pole byla i výkonnostně velmi kvalitní.
Stříbro - Vicemistr Moravy a Slezska:
Jindřich OSOLSOBĚ, 3000 m žáci, 10:38,16 min.
Bronz:
Vojtěch PECHMANN, skok vysoký, ml. žáci, 1,48 m
Štafeta 4 x 200 m, starší žáci:
4. místo - Štafeta AHA Vyškov (Adam KUCHTÍČEK, Mario HAJZLER, Jindřich OSOLSOBĚ, Radim HOŘÍNEK), 1:46,32 min.
Skok vysoký, mladší žákyně:
4. místo - Michaela ZDRAŽILOVÁ, 1,48 m
Vrh koulí 2 kg, mladší žákyň:
7. místo - Karolína PŘIBYLOVÁ, 8,45 m
10. místo - Lucie KŘETÍNSKÁ, 7,76 m
Štafeta 4 x 200 m mladší žáci:
7. místo - AHA Vyškov (Lukáš VLAČUHA, Filip JAŠÍČEK, Michal DERKA, Vojtěch PECHMANN), 2:03,34 min.
Běh na 1500 m, mladší žákyně:
8. místo - Alžběta SUCHOMELOVÁ, 5:59,01 min.
Vrh koulí 3 kg, mladší žáci:
9. místo - Sebastian DRLÍK, 7,64 m
Další žáci, kteří se závodů zúčastnili: Karolína Diasová, Leona Čechová, Silvie Hanulíková.
.

Vojtěch Pechmann v Brně druhý
Tradiční klání výškařů v atraktivním prostředí brněnské Olympie je skvělou reklamou atletiky. Tohoto představení se zúčastnil náš žák Vojtěch Pechmann. Umístění Vojty na druhém místě je skvělý výsledek.
Skok vysoký, ml. žactvo:
2. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,44 m
Blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci.
Kompletní výsledky najdete na:
https://online.atletika.cz/vysledky/36693


.
.
Okresní kolo v přehazované smíšených družstev 2019
V pátek 25. 1. 2019 se uskutečnilo na naší škole okresní kolo v přehazované smíšených družstev. Výběr hráčů byl velice těžký, neboť bylo z čeho vybírat, ale do základní sestavy se probojovalo pouze šest. Hrálo se ve smíšených družstvech v počtu čtyři chlapci a dvě děvčata a na dva vítězné sety. Vylosovali jsme si skupinu B a našimi soupeři byla ZŠ Nádražní 5, ZŠ Na Vyhlídce a ZŠ Ivanovice na Hané. Vstup do turnaje se nám nepovedl, protože jsme v třísetové bitvě podlehli ZŠ Nádražní 5. Pak jsme v náročném a velice vyrovnaném zápase porazili velice těsně ZŠ Na Vyhlídce. Poslední zápas ve skupině jsme jasně vyhráli nad ZŠ Ivanovicemi na Hané. Čekal nás zápas pravdy se ZŠ Morávkova. Velice vyrovnané a napjaté utkání s dobrým koncem pro naše družstvo. Vybojovali jsme finále. Čekal nás poslední zápas o první, nebo druhé místo v okrese se ZŠ Vyškov, Tyršova. Bojovali jsme velice statečně a předvedli to nejlepší co v nás bylo. V třísetové bitvě, která bohužel pro nás nebyla vítězná. Těsně jsem prohráli a získali druhé místo v okrese. Veliká pochvala všem hráčům, protože to byla jedna velká jízda celým turnajem. Sestava družstva: Zdeněk Smola (tř. 5. A), Jonáš Hruška (tř. 5. A), Jan Stanislav (tř. 5. A), Ondřej Zeman (tř. 5. A),  Sebastian Felix Drlík (tř. 5. B), Thomas Korolkov (tř. 5. B), Karin Tutková (tř. 5. B), Daniela Řiháková (tř. 5. B) a Denisa Hanáková (tř. 4. B).
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy !!!

.
Vojtěch Pechmann mistrem Jihomoravského kraje ve výšce 2019
V pátek 18. 1. 2019 v překrásné vítkovické atletické hale soupeřili mladší žáci a mladší žákyně o cenné kovy a umístění v Mistrovství Jihomoravského kraje jednotlivců. Početná výprava z naší školy ze všech sil soupeřila s kvalitním startovním polem. Cenné kovy, jsou odměnou úsilí, které všichni účastníci výpravy do ní vložili.

Skok vysoký, mladší žáci:
1. místo – Vojtěch PECHMANN, 1,50 m
Běh na 60 m př., mladší žákyně:
6. místo – Alžběta SUCHOMELOVÁ, 13,77 s.
Běh na 60 m, mladší žáci:
3. místo – Ondřej AMBROS, 8,83 s.
5. místo – Vojtěch AMBROS, 8,95 s.
Vrh koulí 2 kg, mladší žákyně:
2. místo – Karolína PŘIBYLOVÁ, 7,20 m
3. místo – Lucie KŘETÍNSKÁ, 6,97 m
Skok vysoký, mladší žákyně:
6. místo – Lucie KŘETÍNSKÁ, 1,23 m
Běh na 800 m, mladší žákyně:
10. místo – Alžběta SUCHOMELOVÁ, 2:58,02 min.
Běh na 150 m, mladší žáci:
8. místo – Vojtěch AMBROS, 21,92 s.
Vrh koulí 3 kg, mladší žáci:
5. místo – Sebastian DRLÍK, 7,82 m
7. místo – Lukáš SÜSSER, 6,76 m
Kompletní výsledky najdete na:
https://online.atletika.cz/vysledky/36840/0/2
Děkujeme za vzornou reprezentaci!!!
.
Hustopečské skákání 2019
Tradiční Hustopečské skákání lze nazvat atletickým výškařským mítinkem světové úrovně. Závody proběhly ve čtvrtek 24. 1. 2019, když souboj s výškařskou laťkou absolvovala kategorie mladšího a staršího žactva. Závod provázela, jako vždy, velice hlučná divácká kulisa. O atletické zastoupení z naší školy se postarali tito žáci:
Výsledky:
Skok vysoký, mladší žákyně:
1. místo - Michaela ZDRAŽILOVÁ, 1,46 m
13. místo - Karolína DIASOVÁ, 1,20 m
16. místo - Daniela ŘIHÁKOVÁ, 1,15 m
Skok vysoký, mladší žáci:
2. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,50 m
Blahopřejeme k výborným výkonům !!!

.
Vojtěch Pechmann v Brně třetí
Vánoční laťka Hády patří k oblíbeným závodům výškařů a to vždy v předvánočním čase na ZŠ Horníkova v Brně. Velice nás potěšila bronzová medaile Vojty Pechmanna.
Skok vysoký, ml. žáci:
3. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,43 m
Gratulujeme za krásný výsledek a vzornou reprezentaci!!!
.
.
Ibrahim Hazaa ze IV.B vyhrál finále literární soutěže Jižní Morava čte
 
V kategorii mladších dětí na téma "Moje město - moje obec - můj kraj za 100 let" se v Brně umístil se svou prací na prvním místě!
Ibrahim se účastnil všech třech ročníků a jeho práce byly vždy velmi zajímavé, ale letos byl prostě nejlepší.
Práce všech účastníků soutěže za naší knihovnu jsou vystaveny v Knihovně Karla Dvořáčka a vítězné práce finalistů krajského kola budou zveřejněny i na webu a v ročence
http://www.jiznimoravacte.cz/.
Gratulujeme!

.
.
Výprava mladých atletů Jihomoravského kraje byla úspěšná
Začala halová sezona atletů. V ostravském halovém atletickém skvostu se utkali krajské výpravy mladšího žactva, z republikového pohledu se jednalo o skupinu "C" - utkali se tedy mezi sebou moravskoslezké kraje. V nominaci jihomoravské krajské reprezentace se objevili dva atleti z naší školy. I oni byli nápomocni celkovému triumfu jihomoravské reprezentace:
1. místo - Jihomoravský kraj (62 bodů dívky; 92 bodů chlapci), 154 bodů
2. místo - Moravskoslezský kraj (76 + 64), 140 bodů
3. místo - Olomoucký kraj (80 + 49), 129 bodů
4. místo - Zlínský kraj (41 + 52), 93 bodů
Žáci z naší školy, kteří reprezentovali Jihomoravský kraj:
Skok vysoký, chlapci:
8. místo - Vojtěch PECHMANN
Vrh koulí:
4. místo - Václav Hanulík
Blahopřejeme k výbornému vystoupení a k reprezentaci kraje.
Kompletní výsledky najdete na:
https://online.atletika.cz/vysledky/36567
.
.
Dlouhá míle 2018
Tradiční běžecký seriál má za sebou již 18. ročník. Tento ročník soutěže "O nejlepší běžce Bučovicka, Slavkovska a Vyškovska" pod tradičním názvem Dlouhá míle 2018 byl složen ze šesti závodů, když na Vyškovské míli mohli běžci bodovat hned dvakrát.
I tento rok byl součástí seriálu závod na 200 m př., což je pro atlety motivací k atletické běžecké všestrannosti. Všechno vyvrcholilo finálovým závodem Vyškovský Mikulášský běh - Memoriál Milana Dvořáka v sobotu 24. 11. 2018.
Nejmladší žáci:
3. místo – Radim Jabůrek - Orel Vyškov
Mladší žáci:
8. místo – Vojtěch Pechmann - AHA Vyškov
10. místo – Sebastian Drlík -  AHA Vyškov
Starší žáci:
1. místo – Jindřich Osolsobě – AHA Vyškov
4. místo – Lukáš Němec – AHA Vyškov
8. místo – Prokop Čala – AHA vyškov
9. místo – Matyáš Weinreich – AHA Vyškov
10. místo – Patrik Bednář – AHA Vyškov
Nejmladší žákyně:
2. místo – Alžběta Suchomelová – AHA Vyškov
5. místo – Daniela Řiháková -  AHA Vyškov
Velká gratulace !!!
.
.
Ve středu 21.11.2018 proběhlo ve Vyškově okresní kolo ve stolním 3.-5. ročníků základních škol. Naši školu vzorně reprezentovali žáci 5.A - Ondřej Zeman, Zdeněk Smola a Jan Stanislav. Kluci hráli výborně, s přehledem zvítězili ve své skupině a postoupili přímo do finále. V něm se střetli s loňským vítězem z Pustiměře. I tohoto soupeře porazili a stali se celkovými  vítězi turnaje. Blahopřejeme.
.
.
Krajské kolo družstev ve stolním tenise
Dne 7.11.2018 jsme se již podruhé účastnili krajského kola ve stolním tenise družstev starších dívek. Do kraje jsme postoupili na základě vítězství v okresním kole. Letos vzhledem k účasti byla velká šance vyhrát a stát se krajským přeborníkem. Bohužel nám chybělo pověstné štěstí a pár míčků, abychom soupeře porazili.
Rozhodovali čtyřhry a ty jsme vždy prohráli 3:2, v pátém setu. Spokojenost panuje samozřejmě i s 3. místem, které naše družstvo získalo. Naší nejlepší hráčkou byla Lucka Křetínská (7.A), která prohrála pouze jeden zápas a byla jedničkou našeho týmu. K pěkným výsledkům přispěla i Barbora Žaludová z 8.A a Radka Vláčilová z 9.A. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a příkladné sportovní chování.
.
.
listopad 2018
Nominace JMK i s Vojtou Pechmannem
Jihomoravský krajský atletický svaz zveřejnil nominaci na mezikrajové utkání mladšího žactva, které se se uskuteční v sobotu 8. prosince 2018 v ostravské atletické hale. Jsme rádi, že nominaci si vybojoval i atlet naší školy Vojtěch PECHMANN - skok vysoký.
Blahopřejeme. Přejeme mnoho štěstí v krásné ostravské hale v dresu Jihomoravského kraje.
.
Vyškovská běžecká tour mládeže 2018
Konečné pořadí Vyškovské běžecké tour mládeže....Na Vyškovsku se letos konal 1. ročník Vyškovské běžecké tour mládeže. Odstartoval v lednu Uhřickým kolečkem a končil v říjnu Sokolským během v Bučovicích. Po součtu bodů, z jednotlivých závodů, se na příčky nejvyšší postavili tito atleti za AHA Vyškov:
Atletická školka dívky ( 2011 - 2012 )
        3. místo Sedláková Adéla
Atletická školka hoši ( 2011 - 2012 )
        2. místo Hrabovský Michal
Minipřípravka hoši ( 2009 - 2010 )
        2. místo Kingma Daniel Alex
Starší žáci ( 2003 - 2004 )
        1. místo Osolsobě Jindřich
.
.
Okresní kolo družstev ve stolním tenise 2018
Dne 25.10.2018 se uskutečnilo okresní kolo družstev ve stolním tenise na ZŠ Tyršova. Do soutěže jsme nasadili jak chlapce, tak děvčata. Soutěž se hrála v nalosovaných skupinách. Děvčata skupinu vyhrála bez jediné prohry a postoupila do finále, kde porazila tým Gymnázia Bučovice a zaslouženě již podruhé vyhrála okresní kolo.
Obhajoba vítězství je vždy těžší, proto je tento úspěch o to cennější. Vítězstvím si zajistila postup do krajského kola, které se koná 7.11.2017 v Hodoníně. Naší nejlepší hráčkou byla Lucie Křetínská(7.A), která vyhrála všechny své zápasy a byla hlavním strůjcem našeho vítězství. K vítězství týmu přispěli velmi dobrým výkonem Barbora Žaludová (8.A) a Radka Vláčilová (9.A). Chlapci ve své pětičlenné skupině skončili bohužel těsně druzí a tím si zajistili postup jen do zápasu o 3 místo. Tady se nám od začátku lepila smůla na paty. Vše mohla zvrátit čtyřhra. Smolně jsme ji prohráli a reálná šance porazit družstvo ZŠ 711 Bučovice byla již velmi malá. I přes velmi dobrý výkon se to nepodařilo a skončili jsme na čtvrtém místě. V soutěži nás velice dobře reprezentovali náš nejlepší hráč Adam Konšel (9.A), Ondřej Muzikant (9.A) Daniel Gryc (8.A) a Patrik Šášek 7.A Za vzornou reprezentaci školy, příkladné sportovní chování a dosažený výsledek všem jmenovaným děkujeme a děvčatům držíme palce v krajské soutěži.
.
.
Okresní kolo ve florbalu chlapců 4.- 5. ročníků.
V pátek 2.11.2018 proběhlo ve Vyškově okresní kolo ve florbalu chlapců 4.-5. ročníků základních škol. Celkem se soutěže zúčastnilo čtrnáct týmů vyškovského okresu, které hrály ve třech skupinách.
Chlapci začali zbytečnou prohrou s Nádražní 5 – neproměňovali jsme nabídnuté šance, poté porazili jasně 5:0 Křenovice. V dalším zápase jsme vedli nad Bučovicemi 710 a těsně před koncem jsme dostali zbytečný vyrovnávací gól. Poslední zápas kluci nasadili velmi bojovné tempo a uhráli s pozdějším vítězem skupiny Bučovicemi 711 spravedlivou remízu. V celkovém pořadí nám tak chyběl bodík k druhému místu ve skupině. Takže hoši skončili třetí ve skupině a nepostoupili do finále mezi posledních šest týmů.
Skvěle hráli všichni naši hráči a zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci naší školy. Reprezentovali nás: M. Nejedlík, O. Zeman, J. Hruška/třída 5.A/, T. Korolkov, S. Drlík, M. Spisar, D. Ruberto, P. Kresa, M. Sekanina/všichni třída 5.B/.
.
.
Okresní kolo ve florbalu dívek – 3.-5. ročník
V pátek 26.10.2018 proběhlo ve Vyškově okresní kolo ve florbalu dívek 3.-5. ročníků základních škol. Celkem se soutěže zúčastnilo šest týmů našeho okresu. Naše děvčata zahájila výhrou nad ZŠ Drnovice, poté holky těsně prohrály s pozdějším vítězem turnaje ZŠ Na Vyhlídce, následovalo vítězství nad ZŠ Pustiměř a smolná prohra s domácí ZŠ Purkyňova. Do rozhodujícího zápasu nastoupily holky proti ZŠ Slavkov a neuvěřitelně rychle se dostaly do vedení, které ještě navýšily a zajistily si tak postup do krajského kola. Předvedly všem ostatním, že jsou velké  bojovnice a že jejich postup do kraje nebyl náhodný.
Skvěle hrála všechna děvčata a zaslouží velkou pochvalu. Reprezentovaly nás žákyně A. M. Frgálová, N. Čtvrníčková, Z. Orálková, K. Tutková, D. Řiháková/všechny tř. 5.B/, J. Trefilíková/4.A/, N. L. Čuprová, S. Červíková a S. Menoušková/3.A/.
.
Výsledky Logické olympiády
V letošním roce se žáci 6. – 9. tříd opět  zapojili do  matematické soutěže Logická olympiáda.  Během 30 minut museli vyřešit co nejvíce z 25 náročných logických úloh.  Tyto příklady měli stejné všichni žáci 2. stupně, proto výkon Radima Kolaříka, který je teprve žákem 6. třídy je opravdu vynikající. Všem,  kteří  se do soutěže zapojili, i když úplně nedopadli podle svých představ,  gratulujeme a přejeme další matematické úspěchy.
Nejlepší řešitelé:
1. Veronika Orálková   8.B
2. Jindřich Osolsobě 9.A
3. Radim Kolařík  6.A
.
.
Skvělé vystoupení družstva mladších žáků
Svoji "jízdu" soutěžemi družstev završilo výborným představením - družstvo mladších žáků na Mistrovství Moravy a Slezska, které hostili 7. 10. 2018 zkušení pořadatelé v Šumperku. Do Šumperku váží cestu družstva v případě, že se daří, tzn. že se postupuje dlouhodobými soutěžemi družstev. Ne jinak tomu bylo i tentokrát - družstvo mladších žáků skončilo na Mistrovství Jihomoravského kraje třetí, takže i "poukaz" postupu do nejvyšší soutěže, která v případě družstev mladšího žactva existuje.

Osmé místo v konkurenci dalších 11 úspěšných týmů Moravy a Slezska je bezesporu velkým úspěchem:

1. AC TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště - 112 bodů
2. VSK Univerzita Brno - 87
3. BYAC Brno - 67
4. Atletika Poruba z. s. 67
5. TJ Sokol Opava - 65
6. Atletický klub Prostějov, z. s. - 57,5
7. Atletický klub Zlín, z. s. - 56
8. Atletický klub AHA Vyškov, z. s. - 49
9. SSK Vítkovice, z. s.
10. TJ Šumperk, z. s. - 42
11. TJ Lokomotiva Olomouc z. s. - 18
12. SKM Valašské Meziříčí - 7
Na 49 bodovém zisku se podíleli i žáci naší školy Vojtěch Pechmann ( skok vysoký a 800m) a Sebastian Drlík (hod oštěpem, vrh koulí a hod kriketovým míčkem) :
Skok vysoký
1. místo - Vojtěch PECHMANN -  1,55 m
Hod kriketovým míčkem
19. místo – Sebastian Drlík – 46,25 m
Hod oštěpem
16. místo – Sebastian Drlík – 26,11m
Vrh koulí
15. místo – Sebastian Drlík – 8,00 m
Kompletní výsledky najdete na:
Blahopřejeme!!!
.
Mistrovství ČR žactva jednotlivců 2018
Tradiční zářijový termín pro Mistrovství ČR žactva je v Jablonci nad Nisou vždy "rizikový", jelikož horské klima je v této lokalitě nevyzpytatelné. Naštěstí, dokonalé zázemí pro konání akce tohoto rozměru, které i za těchto okolností udělají z tohoto podniku to, co je od něj očekáváno. Bezpočet skvělých výkonů bylo korunováno i rekordy šampionátu. V tomto "obležení" bojoval a se "svojí kůží šel na trh" i Jindřich Osolsobě.
Běh na 1500 m př., žáci:
17. místo - Jindřich OSOLSOBĚ, 5:13,62 min.
Velmi početné pole a postavení v tabulkách signalizovalo, že nic lehkého Jindry nečeká. Potvrdilo se, že počáteční tempo nebylo možné akceptovat až do finiše. Sedmnáctá příčka republikového pořadí je bezesporu výzvou do dalšího tréninku.
Máme za sebou Mistrovství ČR žactva jednotlivců s účastí atleta z naší školy. Skvěle reprezentoval nejen sám sebe, ale také svoji školu, klub a tréninkovou skupinu. Všichni za tuto reprezentaci děkují a blahopřejí.
Kompletní výsledky najdete na:
http://online.atletika.cz/vysledky/31965/0/2
.
.

Atletický čtyřboj
Dne 25. 9. 2019 se uskutečnil na stadionu ve Vyškově atletický čtyřboj s vloženým závodem na 150m. Startující museli zkousnout nejen mrazivé počasí, ale i velkou dávku atletické dřiny. Ztuhlé svalstvo se muselo velice rychle zahřát, neboť první disciplínou byl běh na 60m.  Dále se závodilo v těchto disciplínách – skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na 600m (dívky) a 800m (chlapci). Veliká pochvala patří všem co startovali, protože všichni závod dokončili bez zranění a v dobré náladě.
 
Závod chlapců:
5. místo – Sebastian Felix Drlík (tř. 5. B)
10.  místo – Daniel Brablík (tř. 6. A)
Závod dívek:

4. místo – Alžběta Suchomelová (tř. 6. A)
5. místo – Daniela Řiháková (tř. 5. B)
6. místo – Karolína Přibylová (tř. 7. A)
Závod na 150m – chlapci:
1. místo – Jakub Derka – ZŠ Nádražní 5
2. místo – Daniel Gryc (tř. 8. A)
3. místo – Filip Fojtík (tř. 9. A)
Závod na 150m – dívky:
1. místo - Sabina Gregušová (tř. 8. A)
2. místo – Helena Trgalová (tř. 9. A)
3. místo – Michaela Paludová (tř. 9. A)
Gratulujeme !!!
.
.
Mistrovství Jihomoravského kraje mladšího žactva v atletice 2018
Soutěže družstev vrcholí na všech úrovních - v Břeclavi se sjeli postupující družstva mladších žáků a mladších žákyň, aby zabojovali o tituly Mistrů Jihomoravského kraje a případně vybojovali skvostný výsledek postupu na nejvyšší soutěž družstev mladšího žactva - na Mistrovství Moravy a Slezska.
Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žáků:
1. VSK Univerzita Brno, 158 bodů
2. BYAC Brno, 139
3. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 130
4. TJ Lokomotiva Břeclav, 103
5. Atletický klub Hodonín z. s., 62
6. AC Moravská Slavia Brno, spolek, 52
7. Atletický klub Kuřim, z. s., 9
8. SK Atletik Holešov, z. s., 0
Družstvo chlapců postoupilo ze skupiny z prvního místa, skryté ambice družstva se potvrdily a bronzová příčka tohle družstvo zároveň katapultovalo na Mistrovství Moravy a Slezska.
Hod oštěpem 500 g, ml. žáci:
4. místo - Sebastian DRLÍK, 29,01 m
Skok vysoký, ml. žáci:
2. místo - Vojtěch PECHMANN, 1,46 m
4. místo - David RŮŽIČKA, 1,30 m
Běh na 60 m, ml. žáci:

Běh na 800 m, ml. žáci:
3. místo - Vojtěch PECHMANN, 2:36,48 min.
Štafeta 4 x 60 m, ml. žáci:
4. místo - AHA Vyškov (Michal DERKA, Filip JAŠÍČEK, Vojtěch PECHMANN, Adam ŽEMLIČKA), 35,48 s.
 
Další opory družstva:
Lukáš Sȕsser, David Šmíd.
Mistrovství Jihomoravského kraje družstev mladších žákyň:
1. TJ Lokomotiva Břeclav, 187 bodů
2. JAC Brno, 114
3. AK Olymp Brno, spolek, 64
4. AC Moravská Slavia Brno, spolek, 64
5. Atletický klub AHA Vyškov, z. s., 57
6. Atletický klub Hodonín z. s., 40
7. Elite Sport Boskovice, z. s., 27
8. VSK Univerzita Brno, 24
Dívky bojovali seč mohly. Umístění není špatné, již samotný postup do Břeclavi byl velmi potěšující.
Vrh koulí, 2 kg, ml. žákyně:
5. místo - Veronika ORÁLKOVÁ, 8,98 m
Další závodnice z naší školy:
Elena Jakubcová, Lucie Křetínská, Aneta Lacková, Karolína Přibylová, Sabina Slezáková, Elena Šarköziová, Kateřina Bébarová, Veronika Matzová, Veronika Orálková, Patricie Veselá a Barbora Žaludová.
Blahopřejeme k hezkému vystoupení v Břeclavi a chlapcům k postupu na Mistrovství Moravy a Slezska.
Kompletní výsledky najdete na:
.
Republikové finále OVOV 2018 v Brně
Dne od 5. 9. –  7. 9. 2018 se uskutečnilo v Brně na stadionu VUT Republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) 2018. Alžběta Suchomelová (tř. 6. A) se probojovala jak okresním, tak i i krajským kolem v OVOV. Více než pět set závodníků, krásné a teplé počasí na stadionu, veliká konkurence a dřina, to vše čekalo na Alžbětu. Odznak všestrannosti -  to je deset disciplín během dvou dnů, kdy si závodník opravdu šáhne až na dno svých sil. První den na Alžbětu čekaly tyto disciplíny: shyby dvě minuty, švihadlo dvě minuty, běh na 60m, skok do dálky a hod medicinbalem. Druhý den, kdy je celé tělo unavené a rozlámané z předchozího dne, musí závodník zvládnout trojskok, kliky dvě minuty, leh – sed dvě minuty, hod kriketovým míčkem a závěrečný běh na 1000m. Alžběta bojovala jako lvice a odměnou ji bylo 17. místo v Republikovém finále OVOV 2018. Alžběto veliká gratulace!!!
    
.
Školní rok 2017 / 2018
.
.
Atletický trojboj 2018
Dne 25. 6. 2018 se uskutečnil Atletický trojboj - okresní kolo pro první stupeň (ročník třetí až pátý). Disciplíny, ve kterých mladí atleti závodili -  běh na 60m, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Sluníčko pod mrakem a dráha kluzká.
Těžké podmínky napověděly, že to bude jedna velká dřina. Za naší školu závodila dvě družstva jedno chlapecké a druhé dívčí. Každé družstvo mělo vždy čtyři závodníky. Na domácí půdě jsme chtěli ukázat soupeřům, že jsme na ně připraveni. Družstvo dívek získalo v okresním kole druhé místo a chlapecké družstvo dokonce zvítězilo. Někteří se blýskli skvělými individuálními výkony. Karolína Diasová zvítězila ve skoku dalekém a obsadila druhé místo v hodu kriketovým míčkem. Alžběta Suchomelová získala první místo v hodu kriketovým míčkem. Daniela Řiháková se umístila na třetím místě ve skoku dalekém. Další členkou družstva byla Barbora Ryšánková. Z chlapců byl nejrychlejší Sebastian Drlík, který vyhrál běh na 60 m a hod kriketovým míčkem. Další závodníci z družstva Jonáš Huška, Thomas Korolkov, Ondřej Zemann, náhradníci Max Spisar a Daniel Ryšánek.
Veliká gratulace!!!
.
ADEX nanukový víceboj 2018
Dne 19. 6. 2018 se uskutečnil na atletickém stadionu Za parkem ve Vyškově  -  ADEX nanukový víceboj. Každý závodník soutěžil v pěti disciplínách (60m př., 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a 800m). Všechny víceboje jsou velice náročné, protože musíte splnit všechny disciplíny v jediný den.
Příjemné a hlavně bezvětrné letní počasí atletice velice přálo. Veliké poděkování patří všem závodníkům a závodnicím. 
Kategorie mladších žáků:
4. místo – Václav Hanulík (atletika Orel vyškov)
5. místo Vojtěch Pechmann (AHA Vyškov)
8. místo – David Růžička (AHA Vyškov)
9. místo – Lukáš Sűsser (AHA Vyškov)
10. místo – Sebastian Drlík (AHA Vyškov)
11.místo – David Šmíd (AHA Vyškov)
13.místo – Patrik Šášek (AHA Vyškov)
Kategorie mladších žákyň:
2. místo – Daniela Říháková (AHA Vyškov)
4. místo – Kateřina Bébarová (AHA Vyškov)
5. místo – Alžběta Suchomelová (AHA Vyškov)
6. místo – Michaela Zdražilová (AHA Vyškov)
7. místo – Lucie Křetínská (AHA Vyškov)
8. místo – Barbora Žaludová (AHA Vyškov)
9. místo – Elena Šarkȍziová
10. místo – Veronika Orálková
11. místo – Sabina Slezáková
Výsledky najdete na:
www.atletika/vysledky/
Veliká gratulace!!!
 
.
.
Druhé kolo Krajského přeboru JMK družstev mladšího žactva v Břeclavi
Dne 14. 6. 2018 se uskutečnilo druhé kolo Krajského přeboru JMK družstev mladšího žactva v Břeclavi.  První kolo chlapci jasně vyhráli a děvčata obsadila třetí místo. Postup byl na dosah, jen ho potvrdit v Břeclavi. Tajně jsme si věřili, že vše klapne.
Plni očekávání jsme se vydali do Břeclavi. Složení družstev bylo nejsilnější za poslední roky. Do atletických bojů o cenné body jsme vyrazili v této sestavě. Žáci z naší školy, kteří reprezentovali:  Lucie Křetínská, Vojtěch Pechmann (získal 5 bodů pro družstvo), Sebastian Felix Drlík (získal 10 bodů pro družstvo), David Růžička (získal 2 body pro družstvo), Lukáš Sὕsser, Patrik Šášek, David Šmíd, Kateřina Bébarová (získala 3 body pro družstvo), Elena Šarkὃziová (získala 3 body pro družstvo), Daniela Řiháková, Patricie Veselá (získala 1 bod pro družstvo), Alžběta Suchomelová (získala 1 bod pro družstvo), Veronika Matzová a Sabina Slezáková. Družstvo mladších žáků vyhrálo a děvčata obsadila třetí místo. Obě družstva v pohodě postoupila do finále Moravy. Gratulujeme všem co se zúčastnili, bojovali a podali hezké výkony. Výsledky najdete na: http://online.atletika.cz/vysledky
.
.

Dne 10. 6. 2018 se uskutečnilo třetí kolo Krajského přeboru JMK družstev staršího žactva v Břeclavi. Právě po třetím kole mělo být známo, která družstva postoupí na Mistrovství Moravy a Slezska do Šumperka.

 

 

TOPlist

© Základní škola Vyškov, Letní pole, příspěvková organizace