Technická olympiáda

ilustrační foto Dne 20. 10.2022 se 5 žáků z 8 a 9. třídy zúčastnilo 2.ročníku technické olympiády na SŠ Sochorova. Žáci obdrželi trička a čepice červené barvy – stal se z nás tým červených. Následovalo plnění úloh na stanovištích. Po splnění všech úkolů jsme netrpělivě čekali na vyhlášení výsledů.

Bohužel jsme nenavázali na vítězství naší školy z předchozího ročníku a skončili na 4 místě. Přínosem technické olympiády je vyzkoušet si nové praktické věci z oblasti techniky, získat nové informace a prohlédnout si místní střední technickou školu, která má velmi moderní vybavení na výuku např. robotiky, elektrotechniky, CNC strojů atd.
Naši školu reprezentovali tito žáci: M. Slunská (9.A), která byla ve většině soutěží nejlepší a byla tahounem týmu. Dále nás reprezentovali M. Pavlíková a T. Trgala (oba 8.B), K. Tutková a S. Drlík (oba 9.B). Děkujeme všem účastníkům za předvedené výkony a těšíme se na další ročník technické olympiády.