ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

Školní rok 2023-2024

12.04.2024

Čokoládová tretra 2024

ilustrační foto Dne 16. 4. se konala Čokoládová tretra 2024 ve Vyškově. Slunečné a teplé počasí přivítalo všechny atlety - sportovce na tomto již tradičním atletickém závodě. Čokoládová tretra byl první atletický závod (na dráze) ve Vyškově pod širým nebem po dlouhé halové sezoně. Naši žáci z druhého stupně se zúčastnili vloženého závodu na 200 m. Byl to sprinterský test, který ukázal rychlostní dovednosti a schopnosti závodníků (po dlouhé zimě). Musíme pochválit všechny účastníky závodu za předvedené výkony….

10.04.2024

Slavnostní vyhodnocení literární soutěže

ilustrační foto Chtěla bych se jen krátce zmínit o literárním úspěchu Jakuba Hudce (žáka třídy 7. A.), který se dobrovolně zúčastnil Vyškovského cedníku. Tato soutěž je každoročně vyhlašována Knihovnou Karla Dvořáčka. Letos bylo úkolem povídkou nebo povídkou s pohádkovými motivy zpracovat motto „Druhá šance“. O tom, že se to Jakubovi velice podařilo, svědčilo pozvání ke slavnostnímu vyhlášení, které se konalo v sále knihovny. Zde jsme se dozvěděli, že porotu zaujala především originalita, se kterou Jakub celou povídku zpracoval, neboť ji napsal rýmovanou.

03.04.2024

Školní kolo v přehazované a volejbale

ilustrační foto V kategorii 6. a 7. tříd se hrála přehazovaná s dvěma míči a první místo získala třída 7.A, na druhém místě třída 6.A a třetí místo v přehazované patří 7.B.

03.04.2024

Okresní kolo fyzikální olympiáda 2024

Dne 20.3.2024 nás reprezentoval Radim Jabůrek (9.A) v okresním kole fyzikální olympiády. Okresní kolo s náskokem 10 bodů suverénně vyhrál a vylepšil tak loňské druhé místo. Tímto vítězstvím si zajistil možnost reprezentovat školu v krajském kole. Velmi gratulujeme k tomuto úspěchu a budeme držet plce v krajském kole.

21.03.2024

20.3. proběhlo na 1.stupni školní kolo soutěže „Zazpívej, Slavíčku !“

ilustrační foto Pěvecké výkony byly velmi vyrovnané, přesto musela porota rozhodnout.

18.03.2024

Recitace nás baví a umíme ji

ilustrační foto Minulý čtvrtek proběhlo okresní kolo recitační soutěže pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Ti nejodvážnější a nejnadanější recitátoři, vybraní ze školních kol, se sešli na Majáku ve Vyškově, kam i naši školu přišly reprezentovat 3 žákyně. Ve třetí kategorii, která je vyhlášena pro 6. a 7. ročník, svůj text přednesly Karolína Brlohová a Natálie Vlková – obě dívky ze třídy 7. A. Ve 4. kategorii, do níž spadá 8. a 9. ročník, naši školu reprezentovala Ema Hilnerová, žákyně třídy 9. A.

14.03.2024

OK recitace žáků 1. st. ZŠ

ilustrační foto Ve středu 13.3. skvěle reprezentovali naši školu na okresním kole recitační soutěže Vítězslav Vladař, Jasmína Trefilíková, Šimon Olejníček a Barbora Pečenková.