ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

Finále Jihomoravského kraje družstev mladších žákyň 2023


Finále JMK v atleticeVe čtvrtek 7. 9. 2023 se družstvo mladších žákyň zúčastnilo finále Jihomoravského kraje v Hodoníně. Družstvo mladších žákyň bojovalo do posledního bodu (body žákyně získávaly z absolvovaných disciplín). Výsledkem je konečné osmé místo v JMK. Žákyně z naší školy, které byly součásti atletického družstva AHA Vyškov: Adéla Krajčíková (tř. 7. A), Petra Bartáková (tř. 7. A) a Natálie Lea Čuprová (tř. 8. A).

Mladší žákyně
6. místo - AHA Vyškov 58 b

Výsledky žákyň z naší školy:

Vrh koulí 2 kg
16. místo – Adéla Krajčíková 7,25m

Hod kriketovým míčkem
8. místo – Natálie Lea Čuprová 38,08 m
17. místo – Adéla Krajčíková 25,93 m

Hod oštěpem oštěp
17. místo – Adéla Krajčíková 14,28 m

Běh na 300 m:
17. místo – Petra Bartáková 53.57 s

Velká pochvala patří všem, za výkony a osobní rekordy. Všichni bojovali ze všech sil. Všem děkujeme za výbornou reprezentaci klubu a školy!


Zuzana Orálková se probojovala na mezikrajové utkání staršího žactva v atletice 2023

Dne 25. 6. 2023 se v Olomouci uskutečnilo mezikrajové utkání staršího žactva v atletice. Kraje, které mezi sebou závodily - Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský. Zuzana Orálková (tř. 9. B) se probojovala do nominace Jihomoravského kraje v hodu kladivem (3 Kg). Svými skvělými výsledky a výkony si oprávněně řekla o místo v reprezentaci Jihomoravského kraje v hodu kladivem (3 Kg). V Olomouci v neskutečně velké konkurenci vybojovala překrásné celkové osmé místo a pro Jihomoravský kraj získala jeden cenný bod. Po sečtení všech bodů získalo družstvo dívek z Jihomoravského kraje první místo v tomto mezikrajovém utkání.

Gratulujeme za vzornou reprezentaci školy a atletického klubu!!!


Nanukový víceboj (pětiboj) 2023

nanukový vícebojDne 26. 6. 2023 se uskutečnil na atletickém stadionu Za parkem ve Vyškově - Nanukový pětiboj. Každý závodník soutěžil v pěti atletických disciplínách (60 m př., 60 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a 800 m). Vítězové jsou známi - na vícebojích jsou to všichni, kteří zdárně absolvovali všech pět disciplín. Odměna ve formě – nanuků, sladkostí a věcných cen byla naprosto zasloužená. K vidění byly kvalitní výkony i výkony, které by měly být pro dotyčné mladé závodníky inspirací do dalšího tréninku. Jak si vedli závodníci z naší školy?
Kategorie mladších žáků:
1. místo MICHAL HRABOVSKÝ 1104 bodů
2. místo RICHARD VLČEK 863 bodů
3. místo ŠIMON OTÁHAL 775 bodů
4. místo TADEÁŠ KOPŘIVA 675 bodů
6. místo MATYÁŠ ZAJAC 553 bodů
7. místo DOMINIK KOLLÁR 523 bodů
Kategorie mladších žákyň:
2. místo NATÁLIE LEA ČUPROVÁ 1731 bodů
9. místo PETRA BARTÁOVÁ 1117 bodů
10. místo ANETA KALOUSKOVÁ 812 bodů
16. místo ADÉLA KRAJČÍKOVÁ 177 bodů
Gratulujeme!!!
Celkové výsledky najdete na stránce www.atletika.cz

Přebor JMK - soutěže družstev mladšího žactva 2023 v atletice


přebor JMK v atletice- mladší žáciAtletická soutěž byla rozdělena na dvě skupiny (sever a jih). Obě družstva (chlapci a dívky) patřila do skupiny sever. Rozdělením soutěže na dvě části žáci naší školy ve většině případu získali cenné body za disciplíny ve kterých startovali (poprvé bodovalo dvanáct závodníků). Dvě kola proběhly (Blansko a Vyškov) poprvé i se starším žactvem (dohromady) ve stejný den i na stejném stadionu. Třetí kolo (22. 6. 2023) se uskutečnilo v Brně na Moravská Slavii a v tomto kole se rozhodovalo, které atletická družstva postoupí na Mistrovství Jihomoravského kraje mladšího žactva do Hodonína. Úkol zněl jasně - vybojovat co nejvíce bodů a postoupit na mistrovství JMK. Bohužel úkol byl splněn jen z poloviny, protože postup unikl mladším hochům. Postoupilo pouze družstvo mladších děvčat. Závodníci a závodnice naší školy, kteří se závodů zúčastnili: Aneta Kalousková (tř. 6. A), Petra Bartáková (tř. 6. A), Adéla Krajčíková (tř. 6. A) a Natálie Lea Čuprová (tř. 7. A), Martin Formánek (tř. 6. B), Oskar Hořava (tř. 6. B), Ondřej Klvač (tř. 7. B), Tadeáš Kopřiva (tř. 7. B), Tomáš Dirda (tř. 7. B), Šimon Otáhal (tř. 7. B), Lukáš Pokluda (tř. 6. B), Robin van Homelen (tř. 6. B), Matyáš Zajac (tř. 6. B), Dominik Kollár (tř. 6. B), Richard Vlček (tř. 6. A) a Adam Sedláček (tř. 6. A).


Gratulujeme za vzornou reprezentaci školy a atletického klubu!!!


Přebor JMK - soutěže družstev staršího žactva 2023 v atletice


přebor JMK v atleticePo dvou kolech, které se uskutečnily (Blansko a Vyškov) poprvé i s mladším žactvem dohromady ve stejný den i na stejném stadionu se družstva staršího žactva dostala do finále JMK. Soutěž byla rozdělena na dvě skupiny (sever a jih). Naše družstva (chlapci a dívky) patřila do skupiny sever. Po dlouhé době a možná i rozdělením soutěže na dvě části žáci naší školy ve většině případu vybojovali cenné body za disciplíny ve kterých startovali (poprvé bodovalo dvanáct závodníků - dříve to bylo deset). Naši žáci byli velice platnou pomocí při soutěžích družstev staršího žactva za AHA Vyškov. Dopomohli ve dvou kolech družstvům starších žáků a žákyň postupu do finále JMK. Ve finále JMK (21. 6. 2023) ve Vyškově se družstva porvala o konečná sedmá místa (kluci i dívky). Závodníci a závodnice naší školy, kteří se závodů zúčastnili: Zuzana Orálková (tř. 9. B), Samuel Valníček (tř. 8. B), Karel Pechmann (tř. 8. A), Thomas Korolkov (tř. 9. B), Ondřej Zeman (tř. 9. A), Daniel Čech (tř. 8. A) Patrik Beneš (tř. 8. B), Adam Sὒsser (tř. 7. B), Barbora Janochová (tř. 8. B), Ondřej Adamík (tř. 7. A), Michaela Pavlíková (tř. 8. B), Tomáš Pospíšil (tř. 7. B), Vít Piták (tř. 7. B), Sebastian Tauš (tř. 8. B), Matěj Bartoš (tř. 7. B), Adam Sὕsser (tř. 7. B), Matyáš Hodoši (tř. 8. B), Marek Hrnčíř (tř. 8. B), Ondřej Chrást, (tř. 8. A) Daniel Alex Kingma (tř. 8. A), Marc Sebastian Kingma (tř. 8. A), Matyáš Kopřiva (tř. 8. A), Maxim Spisar (tř. 9. B), Šimon Weinreich (tř. 9. B), Eliška ševčíková (tř. 7. B, ) Karin Tutková, (tř. 9. B) a Vanesa Vašínová (tř. 7. A).


Gratulujeme za vzornou reprezentaci školy a atletického klubu!!!Úspěch ve výtvarné soutěži

Významného ocení dosáhl žák V.A Josef Staněk. V soutěži Sdružení hasičů Čech, Morava a Slezsko se ve výtvarné soutěži své kategorie umístil na krásném 3. místě za Jihomoravský kraj. Soutěže se účastnilo 141 škol a počet zúčastněných dětí bylo 2 859.
Blahopřejeme k velkému úspěchu.

Krajské kolo ve vybíjené

KK ve vybíjenéStředeční dopoledne naši žáci prožili na ZŠ Brno, Pavlovská, kde se konalo krajské kolo ve vybíjené mladších žáků. Jako vítězové okresního kola jsme si zahráli i krajskou soutěž. V naší skupině byly tři týmy, ve druhé skupině čtyři týmy. V úvodním utkání proti týmu Boskovic (celkově skončili třetí), kde jsme měli na dosah vítězství, rozhodla nakonec tzv. „náhlá smrt“ a my jsme získali pouze bod. Ve druhém utkání s týmem Pastviny Brno (pozdější celkoví vítězové celého turnaje), v němž jsme podali dobrý výkon, jsme se dopustil několika zbytečných chyb a nedokázali jsme již odvrátit prohru. Velká škoda. Opět jsme získali jen bod, a tím jsme ztratili šanci na boj o bronzovou medaili. V závěrečném utkání o páté místo s žáky z Modřic, jsme se nedokázali zkoncentrovat a zbylo na nás pouze šesté místo. I tak zaslouží náš tým velkou pochvalu za předvedenou hru i výkony.

Reprezentovali nás tito žáci:

M. Janeček, P. Trávníček (5.B), M. Bajer, M. Hrabovský, L. Kryštof, M. Janochová (5.A), J. Brovják, F. Kummer, L. Křapová, K. Trbolová (4.B), M. Krajčík, A. Rozehnal (4.A).


Soutěž mladých cyklistů

OK v dopravní soutěžiV úterý 16.5.2023 proběhlo na DDH ve Vyškově okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Naši školu reprezentovalo v kategorii mladších žáků smíšené družstvo pátého ročníku ve složení: Amira Hazaa, Sofie Kytková, Martin Janeček a Adam Jurda. Družstva soutěžila ve čtyřech disciplínách – znalost dopravních pravidel (dopravní testy), zdravověda (ošetření úrazů na figurantech), praktická jízda na DDH dle pravidel silničního provozu a jízda zručnosti na hřišti ZŠ Purkyňova. V soutěži je nutné prokázat znalosti právě z těchto čtyř oblastí a získat co nejméně mínusových, tedy trestných bodů. Naši žáci prokázali velmi dobré znalosti a jen 6 bodů nás dělilo od konečného druhého místa v soutěži, které jsme získali v loňském roce. Ale největším úspěchem našeho týmu bylo první místo v jednotlivcích. To si skvělou jízdou zručnosti získal Martin Janeček. Při překonávání překážek ztratil pouze dva body (nechtěně sražený kužel na startu), což se nepovedlo nikomu jinému z přítomných účastníků soutěže. Velké poděkování zaslouží opravdu celý náš tým, který se během soutěže navzájem velmi povzbuzoval a fandil jeden druhému.
Všem vám, milí spolužáci a rodiče, přejeme šťastně ujeté kilometry bez nehod a úrazů. Vždyť prázdniny máte na dosah.
A ještě jedno pravidlo na závěr. Při přecházení přechodu pro chodce či jízdě na kole, buďte pozorní a ohleduplní. Pamatujte: „raději ztratit v životě minutu, než v minutě život“.

Foto: https://www.zsletnipole.cz/fotogalerie.htm?fotogalerie=132


Okresní kolo ve vybíjené

Vítězství v OK vybíjenéV pondělí 15.5.2023 proběhlo na naší škole okresní kolo ve vybíjené v kategorii „otevřená“ (3.-5. ročník, hoši + dívky). Naši žáci obhajovali loňské vítězství a postup do krajského kola. Začali jsme vítězstvím nad ZŠ Nemojany, poté kluci a holky porazili ZŠ Na Vyhlídce. Čekala nás Purkyňova, ale i tu jsme s přehledem přehráli. Následovala ZŠ Nádražní, kterou jsme dostali pod tlak a postupně jsme získali i další jasné vítězství. Posledním týmem byla ZŠ Tyršova. Začátek se sice našim nepovedl, ale výbornou hrou, zachytáváním míčů, rozehrávkou a výbornou střelbou jsme nakonec i Tyršovku s přehledem porazili a obhájili jsme loňské prvenství a tím i postup do krajského kola. Držte nám palce, ať se našim žákům daří i v Brně.Velkou pochvalu si zaslouží i všichni náhradníci, kteří si zahráli třeba jen jeden poločas.

Reprezentovali nás: Patrik Trávníček, Martin Janeček, Marek Bajer, Lukáš Kryštof, Jakub Brovják, Filip Kummer, Klára Trbolová, Liliana Křapová, Matěj Krajčík, Tadeáš Novák, Magdalena Janochová, Adam Rozehnal. Náhradníci: David Outlý, Jaromír Kadlec, Adam Jurda, Julie Hilnerová, Amira Hazaa, Karel Střelec, Sofie Kytková, Dominik Šášek

.

Fotografie ze zápasu: .https://www.zsletnipole.cz/fotogalerie.htm?fotogalerie=131


Štafetový pohár – okresní kolo 2023


OK - štafetový běhDne 2. 5. 2023 se uskutečnilo okresní kolo ve Štafetovém poháru 2023. Do okresního kola se přihlásilo šest základních škol. Nejprve vyběhla na svůj štafetový závod družstva ve složení 8 x 100 m (1. - 3. ročník). Po tomto běhu se připravovala družstva 8 x 100 m (4. - 5. ročník). Na všechny ještě čekala smíšená štafeta A, B - 8 x 200 m (složená z těch předešlých štafet). Všechny časy se sčítaly. Nejrychlejší a vítěznou školou byla ta naše, protože o parník vyhrála všechny běhy (štafety). Druhé místo obsadila ZŠ Purkyňova, Vyškov. Bronzový stupínek získala ZŠ Rousínov. Všem zúčastněným gratulujeme za sympatické a nadšené závodění. Družstvo štafety bylo ve složení: Michal Hrabovský, Adéla Sedláková, Anna Řiháková, Filip Vinklárek, Markéta Palátová, Adam Raus (všichni z tř. 5. A), Lucie Doležalová, Dominik Černý, Adam Beránek (všichni ze tř. 4. A), Liliana Křapová (ze tř. 4. B), David Adamec, Mikeš Hruška, Sofie Vlková, Tomáš Modlitba, Ellen Sedláčkova, Anna Šolcová (všichni ze tř. 3. A), Adéla Bosáková, Jakub Štébl a Jan Kummer (všichni ze tř. 3. B).

Gratulujeme!!!


Medailová umístění v matematické olympiádě


Do okresního kola naše škola vyslala zástupce ve všech kategoriích a opět jsme dosáhli krásných umístění na stupních vítězů.
V kategorii 6. tříd se na 4. místě umístila Natálie Vlková, další účastnice Aneta Kalousková obsadila 6 místo.
V kategorii 7. tříd se na 1. místě umístil Jakub Nezdařil, další umístění – Tomáš Suchý 6. místo, Eliška Ševčíková 11.místo.
V kategorii 8. tříd se na 3. místě umístil Radim Jabůrek.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Okresní kolo v basketbalu (8. – 9. tříd) 2023


OK basketbalu-4. místoVe středu 13. 4. 2023 se konalo okresní kolo v basketbalu starších žáků (8. – 9. tříd) na ZŠ Tyršova, Vyškov. Turnaj se hrál systémem každý s každým.

Výborný a obětavý výkon odvedlo celé naše družstvo i v okleštěné sestavě zaviněné zraněními, ale nejvíc mně mrzelo, že někteří hráči nepřišli na sraz a neomluvili se. Celkové čtvrté místo v okrese je nakonec velice ceněné a vydřené.

Družstvo hrálo ve složení: Ondřej Zeman, Tomáš Seidl, Nicolas Zdeněk Zeman (všichni ze tř. 9. A), Maxim Spisar, Thomas Korolkov a Petr Kresa (všichni ze tř. 9. B).

Náš nejlepší individuální hráč byl Ondřej Zeman, který nastřílel nejvíce košů soupeřům.


Blahopřejeme!!!

.

.

.

.

.

.


Školní kolo v basketbalu 2023

ŠK v košíkovéV úterý 11. 4. 2023 se uskutečnilo Školní kolo v basketbalu. Tento turnaj byl generální zkouškou před okresním kolem. Hrálo se ve dvou skupinách. V první (mladší) skupině hrály mezi sebou ročníky šestých a sedmých tříd. Ve druhé (starší) skupině zase osmé a deváté ročníky. Družstva byla smíšená a složena ze dvou dívek a třech chlapců. Turnaj v mladší skupině vyhrála třída 7. B, protože všechny zápasy vyhrála. Druhé místo vybojovala třída 6. B. Třetí místo získala třída 7. A a na čtvrtém (bramborovém) místě třída 6. A. Nejlepšími hráči této skupiny byli: Dominik Kollár (tř. 6. B), Natálie Lea Čuprová (tř. 7. A), Ondřej Klvač (tř. 7. B) a Richard Vlček (tř. 6. A). Turnaj pokračoval dalšími zápasy v druhé skupině (starší). Zde na sebe narazily družstva osmých a devátých tříd. Celkovým vítězem se stala třída 9. A. Druhé místo získala třída 9. B a třetí místo vybojovala třída 8. B. Nepopulární čtvrté (bramborové) umístění získala třída 8. A. Nejlepší hráči byli: Ondřej Zeman (tř. 9. A), Daniel Alex Kingma (tř. 8. A), Denisa Hanáková (tř. 8. B) a Sebastian Drlík (tř. 9. B). Všem zúčastněným gratulujeme a doufáme, že se okresní kolo bude odehrávat jen na vítězné vlně.
.
Výsledky (mladší skupiny):
1. místo třída 7. B
2. místo třída 6. B
3. místo třída 7. A
4. místo třída 6. A
.
Výsledky (starší skupiny):
1. místo třída 9. A
2. místo třída 9. B
3. místo třída 8. B
4. místo třída 8. A
.
Blahopřejeme!!!

Čokoládová tretra 2023, Vyškov

Čokoládová tretra- výsledkyDne 5. 4. se konala Čokoládová tretra 2023 ve Vyškově. Mrazivé a větrné počasí přivítalo všechny sportovce na tomto tradičním atletickém závodě. Čokoládová tretra byl první atletický závod (na dráze) ve Vyškově pod širým nebem po dlouhé halové sezoně. Naši žáci z druhého stupně se zúčastnili vloženého závodu na 200 m. Byl to sprinterský test, který ukázal rychlostní dovednosti a schopnosti každého ze závodníků. Musíme pochválit všechny účastníky závodu za předvedené výkony, protože počasí nestálo na straně závodníků…
200 m – chlapci (běh) – ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole
1.místo - Radovan Olejník 27,92 s
2. místo - Maxim Spisar 28,26 s
3. místo – Ondřej Zeman 29,02 s
200 m – dívky (běh) – ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole
1. místo - Natálie Lea Čuprová 32,56 s
2. místo - Barbora Janochová 33,04 s
3. místo - Kateřina Šmerdová 33,35 s
BLAHOPŘEJEME!!!

Účast žákyň 2. stupně na okresním kole v recitaci


V pátek 24. března se v Knihovně Karla Dvořáčka konalo okresní kolo v recitační soutěži. Naši školu v recitaci poezie i přednesu prózy reprezentovaly 4 žákyně z 2. stupně, které se velmi poctivě připravily. (Karolína Brlohová 6.A., Natálie Vlková 6.A., Ema Hilnerová 8.A. a Karin Tutková 9.B.). Zazněly verše klasických i moderních autorů a úroveň recitací byla opravdu vysoká. Porota měla při hodnocení všech soutěžících těžkou práci. Posuzoval se nejen výběr textů, ale především jeho přednes, srozumitelnost, výslovnost, práce s hlasem, osobitý projev a mnoho dalšího. Vyzkoušeli jsme si, že umělecký přednes není nic snadného.
I přesto že naše žákyně nakonec nebyly mezi umístěnými, pevně věřím, že na recitaci nezanevřou a příští rok se znovu zúčastní a uplatní tak letos nasbírané cenné zkušenosti. Děkuji jim za výbornou reprezentaci školy a také za to, že zvládly zvítězit nad trémou. Věřím, že i pro ně to byl krásný kulturní zážitek a příjemně strávené dopoledne.
Mgr. Tereza Bařinová


OK recitační soutěže pro 1. st. ZŠ

Ve čtvrtek 23.3. proběhlo v Knihovně Karla Dvořáčka okresní kolo recitační soutěže pro I. stupeň, ve kterém nás nejen skvěle, ale i úspěšně reprezentovali naši žáci.
Ve starší kategorii 4. a 5. ročníků, kde soutěžilo 30 dětí, získala zcela zaslouženě čestné uznání Apolena Bártová z V.B, v mladší kategorii 2. a 3. ročníků, kde recitovalo celkem 27 žáků, získal čestné uznání za perfektní výkon Lukáš Krhánek ze III.A. Tím ovšem náš výčet nekončí, Barbora Pečenková ze III.B mladší kategorii recitátorů vyhrála a postupuje tak do krajského kola, které se uskuteční koncem dubna. Velkou pochvalu si zaslouží i Markéta Palátová z V.A, která taktéž výborně recitovala, ale bohužel oceněno mohlo být vždy maximálně 6 nejlepších recitátorů v dané skupině.
Všem zmiňovaným účastníkům jménem celé školy ještě jednou gratulujeme a Barunce přejeme hodně štěstí v krajském kole.

.

Fotografie: https://www.zsletnipole.cz/fotogalerie.htm?fotogalerie=116


23.02.2023

Školní kolo recitační soutěže na I.st.

ilustrační foto Školní kolo recitační soutěže pro I.st. připadlo v letošním školním roce na 22.2. Účast byla hojná, výkony vyrovnané, výběr básniček skvělý. Všem zúčastněným vyjadřujeme velkou pochvalu za jejich odvahu vystoupit před tak početným publikem. 25 recitátorů se utkalo ve dvou věkových kategoriích a jak to celé dopadlo?

21.02.2023

Fyzikální olympiáda 2023

V minulém týdnu, se uskutečnilo školní kolo fyzikální olympiády. Řešení úkolů a zadání bylo poměrně náročné. Ne všichni žáci si s ním poradili dobře. Nejlépe je zvládl vypracovat při školním kole Radim Jabůrek z 8.A, který vyhrál. Na druhém místě skončil Tomáš Trgala z 8.B a třetí skončil Daniel Ruberto z 9.B. Kompletní výsledky ostatních žáků lze nalézt na webu školy nebo na nástěnce ve třídě. Vyhlášení žáci na prvních třech místech obdrží diplomy a věcné ceny od Sdružení rodičů. Vzhledem k tomu, že fyzikální olympiáda má dvě části, tak o postupu do okresního kola nerozhoduje jen školní znalostní test, ale i domácí kolo. Žáci, kteří splnili minimální počet bodů (to splnili žáci na prvních třech místech), vypracovávají zadané úkoly během následujícího měsíce. Na základě splnění této druhé části se rozhodne o postupujícím do okresního kola. Všem účastníkům děkujeme za předvedené znalosti a držíme medailistům palce ve zvládnutí domácího kola a postup do okresního kola.

09.02.2023

Školní kolo v badmintonu trojic 2023

ilustrační foto Dne 7.2.2023 se uskutečnil již 5. ročník turnaje v badmintonu trojic. Přebor školy se uskutečnil v rámci hodin TV v jedné smíšené kategorii 6.-9. třída. Přihlášení žáci byli nalosováni do tří skupin, kde hráli zápasy tzv. systémem „každý s každým“. Vítězové skupin pak hráli vzájemně o 1.- 3. místo. Všechna utkání doprovázela skvělá atmosféra a povzbuzování z řad zrovna nehrajících spolužáků.

07.02.2023

Školní kolo v recitační soutěži na 2. st.

ilustrační foto ŠK v recitační soutěži nám letos přineslo opět krásný kulturní zážitek. V pondělí 6.2.2023 žáci 6. – 9. ročníku soutěžili o postup do okresního kola. Po dlouhém a těžkém rozhodování se nakonec nejlepšími recitujícími staly: Karolína Brlohová, 6.A (1. místo), Karin Tutková, 9.B (2. místo), Natálie Vlková, 6.A (3 místo) a poslední postupující Ema Hilnerová, 8.A (4. místo). Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne.

31.01.2023

Zeměpisná olympiáda – školní kolo 2023

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 se uskutečnilo školní kolo v zeměpisné olympiádě. Olympiáda byla rozdělena do tří skupin podle ročníků (na šesté třídy – skupina A, sedmé třídy – skupina B a v poslední skupině byly dohromady ročníky osmých a devátých tříd – skupina C). Pracovalo se s teoretickými vědomostmi, které měly prověřit zeměpisné znalosti každého účastníka olympiády.

30.01.2023

Velká cena ZŠ a MŠ Vyškov, Letní pole a města Vyškov ve skoku vysokém 2023

ilustrační foto Dne 24. 1. 2023 se uskutečnila VELKÁ CENA ZŠ a MŠ VYŠKOV, LETNÍ POLE a MĚSTA VYŠKOV VE SKOKU VYSOKÉM 2023. Velká cena byla rozdělena do šesti kategorií podle ročníku narození, ne podle toho kterou třídu žáci navštěvují. Závody zahájila kategorie mladších žákyň a mladších žáků. U mladších žákyň byla vítězkou Anna Cigánková (ZŠ Nádražní 5) výkonem 125 cm, druhé místo obsadila Natálie Lea Čuprová (tř. 7. A) výkonem 125 cm a na bronzový stupínek doskočila Anežka Halasová (Gymnázium Vyškov) výkonem 125 cm.

25.01.2023

Úspěchy a reprezentace žáků v 1. pol. šk. r. 2022/2023