Žáci 2. stupně vyjeli za kulturou

Ve středu 18. května všechny třídy 2. stupně nastoupily před školou do přistavených autobusů a za deštivého počasí se vydaly do brněnského divadla Radost. Ihned po příjezdu nás čekal připravený divadelní sál, v němž jsme zhlédli představení s názvem Jeníček a Mařenka. Nebyla to klasická Pohádka o perníkové chaloupce tak jak ji známe z knížek pro malé děti. Jednalo se o moderní zpracování pohádky na motivy bratří Grimmů, kde nechyběl humor ani strašidelnost.

My jsme se však nebáli, spíše jsme s napětím sledovali, zda děti najdou cestu domů a jak to s nimi celé dopadne. Vystoupili zde nejen živí herci, ale také loutky a celé představení bylo zpestřené a doprovázené o videoprojekci, která byla promítána na plátně uprostřed jeviště, téměř jako v klasickém kině. Občas se nám až tajil dech…. Nahlédli jsme nejen do hlubokého lesa, ale herci nás originálně provedli i divadelním zákulisím.
Byla to docela nebývalá podívaná s trochou strašidelnosti a doufám, že se všem představení líbilo a odvezli jsme si z Radosti nevšední zážitek.