Projektové dny na I. stupni ZŠ

ilustrační foto Ve středu 26.5. se ve třídě II.B uskutečnil projektový den s názvem „Tvoříme z marcipánu“. Děti si zahrály na cukráře a cukrářky a zdobily marcipánovou a fondánovou hmotou muffiny. Děti byly velmi tvořivé a šikovné, projektový den se jim líbil.

Poslední květnový pátek proběhl v 1.B projektový den na téma ETIKETA. Naši prvňáčci si zopakovali základy slušného a zdvořilého chování ať už ve škole, restauraci či dopravních prostředcích. Rozhodně nešlo o nějakou nudnou přednášku! Děti byly po celou dobu aktivně zapojeny - mnoho situací si osobně vyzkoušely a zúročily získané vědomosti při skupinové práci.
Na závěr si pak každý vytvořil jednoduchý lapbook, který si pyšně odnášel domů. Projektový den se vydařil a nezbývá doufat, že perfektní teoretické znalosti budou naši prvňáčci dodržovat i v praxi.