Preventivní program

ilustrační foto Ve středu 19.12.2022 se žáci šestých ročníků zúčastnili online přednášky Bezpečný internet, kterou pro žáky základních škol zaštiťuje Policie České republiky. Online beseda, pod vedením zkušené policejní pracovnice, probíhala online formou. Online hovor byl dětem sdílen na dataprojektoru a přednášející jim mimo výkladu nabídla i prezentaci s doplňujícími obrázky.

Cílem přednášky bylo varovat žáky před neuváženým zveřejňováním osobních údajů při navazování kontaktů pomocí internetu. Přednášející se mimo jiné zaměřila na kyberšikanu, kterou žákům přiblížila na konkrétních případech, kde útočník například pořizuje různé nahrávky pomocí mobilního telefonu a následně je bez vědomí oběti zveřejňuje a takto opatřený materiál zneužívá k pomluvám, poškození pověsti, provokování a vydírání.
Závěrem zazněly důležité rady a doporučení např. jak si správně zvolit vhodné a bezpečné heslo, jak si nastavit osobní účty a jakým typům uživatelů sociálních sítí se vyhýbat. Na konci byl prostor pro dotazy, kterých nebylo málo.
Děti přednáška velice zaujala. Dané téma je v dnešní době velice ožehavé a internet je mnohdy pro nezkušené uživatele velice nebezpečný prostor, proto jsme rádi, že si mohly poslechnout cenné rady a tipy odborníků. Vzhledem k úspěchu bude tento projekt pokračovat v brzké době i u dalších ročníku školy. Děkujeme!