Vzdělávací program

ilustrační foto PLANETA ZEMĚ 3000 Ve čtvrtek 20.1.2022 se žáci sedmých a osmých ročníků naší školy zúčastnili vzdělávacího programu Planeta Země 3000. Tento populárně naučný vzdělávací projekt je určen pro všechny žáky základních a středních škol. Zaměření programu je převážně zeměpisné, ale také historické a přírodovědné.

Jeho originalita spočívá v tom, že žáky seznamuje s konkrétní zemí, a to pomocí moderní technologie, tedy poutavých videosekvencí, fotografií, audio nahrávek, map a nákresů, které jsou obohaceny odborným komentářem přednášejícího.
Cílem projektu je přiblížit dětem krásy našeho světa, ale i jeho aktuální problémy (chudoba, sucho apod.). Touto velice poutavou formou motivuje žáky k úctě a zájmu o okolní svět.
Tématem naší přednášky byl Madagaskar. Dozvěděli jsme se o tamější kultuře, flóře a fauně, ale také o každodenním životě, problémech a zvycích lidí, kteří zde žijí. Ohlasy žáků na tuto přednášku byly velice pozitivní, navíc si děti a učitelé odnesli i spoustu materiálů do výuky (didaktickou hru, brožury, plakáty …). Těšíme se na další program!