Konec roušek ve škole

ilustrační foto

Od pondělí 14. 3. 2022 se ruší povinnost nosit ochranný prostředek nosu a úst ve školách a školských zařízeních, a to jak pro žáky, tak i pro zaměstnance či třetí osoby nacházející se v škole či školském zařízení.

Nikdo tedy není povinen ve škole nebo školském zařízení nosit roušku/respirátor. smiley

Od 14. 3. 2022 tedy platí, že:

• žáci nemusí nosit roušku/respirátor ve škole nebo školském zařízení v žádných případech bez ohledu na to, zda jsou usazeni, mají rozestupy apod.,

• zaměstnanci nemusí nosit roušku/respirátor ve škole nebo školském zařízení v žádných případech, bez ohledu na to, zda poskytují vzdělávání či nikoliv,

• třetí osoby nemusí v žádných případech nosit ve škole nebo školském zařízení roušku/respirátor,

• pokud se v rámci vzdělávacích aktivit využije k přesunu žáků a zaměstnanců prostředku veřejné dopravy, jsou všichni po dobu pobytu v prostředku veřejné dopravy povinni mít nasazen ochranný prostředek nosu a úst, nejedná-li se o osoby, které mají z této povinnosti výjimku. (Na akce, kde bude využívána veřejná hromadná doprava tedy roušku a respirátor s sebou !)