Den Země letos online

Den Země věnujeme letos našim opylovačům.

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci si na naší škole připomínáme Den Země, a to hned v několika směrech.
S dětmi se zamýšlíme nad tím, proč by nás mělo zajímat, že z přírody mizí hmyz.
Proto letošní Den Země letos věnujeme našim opylovačům. V dnešní přechemizované době to nemají lehké a přitom…dokázali bychom bez nich vůbec žít? Žáci II. stupně naší ZŠ se o včelách hodně dověděli z pořadu České televize LOVCI ZÁHAD, dílu Včelí opylovači. Na toto téma rovněž vypracovali pracovní listy o včelím životě. Tenhle skvělý dokument, zajímavý pro velké i malé, si můžete pustit na adrese Včelí opylovači - ČT edu - Česká televize (ceskatelevize.cz) .

A pro ty menší je celý seriál o včelkách českého svazu včelařů O VČELÁCH A MEDU www.youtube.com/watch?v=DyJIMsHIK1Y

S žáky deváté třídy prostřednictvím online skupinek diskutujeme dobu rozkladu některých druhů odpadů a možnosti jejich snížení či dalšího využití. Žáci a žákyně sedmé třídy realizují online poznávačku lesních bylin, dřevin a keřů a diskutují významné funkce lesa.
Mimoto se mohou vydat do přírody a přinést cenné úlovky v podobě rozmanitých fotografií jarní přírody.