20.10.2021

Přebor školy ve stolním tenise

ilustrační foto Dne 19.10. 2019 se uskutečnil přebor školy ve stolním tenise. Přebor se uskutečnil v rámci hodin TV ve dvou smíšených kategoriích (mladší žáci a starší žáci). Utkání, vzhledem k počtu přihlášených (36 žáků a žákyň), se hrála vyřazovacím způsobem (tzv. pavouk). Žáci si kromě nasazených hráčů své umístnění v pavouku vylosovali den před turnajem.

Všechna utkání doprovázela skvělá atmosféra z řad přihlížejících spolužáků.

Vítězem školního kola starších žáků se zaslouženě stal Ondřej Zeman z 8.A, který vyhrál s přehledem všechny zápasy a ztratil pouze jeden set. Na druhém místě skončil Jan Stanislav a třetí Nicolas Zeman (všichni 8.A) U mladší kategorie byl turnaj vyrovnanější. Vyhrál jej nakonec po těsném souboji Daniel Kingma, který ve finále porazil svého bratra Marca Kingmu (oba 7.A). Na třetím místě skončil Šimon Otáhal z 6.B. Do turnaje se zapojila i děvčata, která se sice ve smíšené kategorii neprosadila na stupně vítězů, ale svým výkonem si řekla o nominaci na OP (E. Křetínská, K. Šmerdová (obě 7.A) a B. Butulová (6.A), který se koná zítra 21.10.2021 na ZŠ Tyršova. Rovněž nás zítra budou reprezentovat na tomto turnaji mladší žáci. Držíme jim palce a věříme, že navážou na úspěchy předchůdců, kde jsme již několik roků po sobě na stupních vítězů a děvčata se dostala poslední dva roky, kdy se turnaje hráli až do krajského kola (především zásluhou L. Křetínské, což je sestra nominované Elišky Křetínské.

Organizátoři všem zúčastněním hráčům děkují za výborné sportovní výkony a vítězům gratulují.