Den naruby

ilustrační foto Všichni z nás chodili do školy a museli se učit…, ale jaké to je, stát na druhé straně? Postavit se před třídu neposedných dětí a odučit celou hodinu..? Tak to si vyzkoušeli naši žáci z 2.stupně v rámci projektu DEN NARUBY, kdy pod vedením zkušených pedagogů skutečně učili děti na 1. stupni.

Zápis do 1. ročníku ZŠ se uskuteční 4.4.23 od 14.00h

ilustrační foto Zápis do 1. tříd na školní rok 2023/2024 se uskuteční v úterý 4. dubna 2023 v době od 14.00 - 17.30 hod. v budově školy, v přízemí. Rádi Vás i s dětmi u nás ve škole přivítáme.

Preventivní program Den zdraví na ZŠ

ilustrační foto Ve středu 29.3. 2023 proběhl na naší škole preventivní projekt na téma „Člověk a jeho zdraví“. Součástí projektu byla rovněž problematika nemocí, jejichž příčinou jsou nezdravé potraviny.

Den otevřených dveří

ilustrační foto V úterý 28.března bude škola v dopoledních hodinách otevřena pro rodiče i další příznivce školy.

Děti z MŠ odnesly 23. března Moranu a přivítaly jaro.

ilustrační foto Tímto se rozloučily se zimou a písničkami u řeky Hané, tak přivítaly jaro. Děti podél řeky sledovaly, jak nám Morana otevírá bránu k jaru.

Ekologický program Tonda obal na cestách

V pátek 10. března k nám přijeli lektoři z organizace zabývající se tříděním odpadu Ekokom. V rámci programu Tonda Obal na cestách seznámili lektoři všechny žáky naší školy s problematikou třídění a recyklace odpadů u nás. Byli jsme potěšeni, že naše republika patří k nejlepším v Evropě v množství vytříděného odpadu a přecházel nás zrak nad tím, co všechno lze z vytříděného odpadu vyrobit. Už se těšíme na příští setkání.

Karnevalový průvod školou

ilustrační foto Úterní dopoledne 28.2. bylo pro děti z I. stupně netradiční - učily se v kostýmech a poslední vyučovací hodinu se sešly spolu s dětmi z jiných tříd v přízemí, odkud všichni společně vyrazili na karnevalový průvod po škole. Poté je čekala ještě necelá půl hodinka karnevalového tančení a dovádění. Na krásné masky a zmiňovaný průvod se můžete podívat na níže uvedeném odkazu: