Návštěva muzea- vánoční zvyky

Žáci III.B navštívili v pátek 16.12. Muzeum Vyškovska, kde na ně čekal krásný vánoční program "OD BARBORY PO TŘI KRÁLE".

21.05.2024

Jarní číslo školního časopisu Letňáček 2024

Nové jarní číslo školního časopisu Letňáček právě vychází. O jeho vydání se zasloužili žáci z 8.A, kteří pracují pod vedením p. učitelky Mgr. Kateřiny Hajzerové. Jsou to Vanesa Vašinová, Tereza Krejčí, Tomáš Jakubec, Barbora Butulová, Tadeáš Zajac, Sára Červíková a Natálie Čuprová.

14.05.2024

Zážitkový pobyt čtvrťáků na Malina Ruprechtov

ilustrační foto Letošní školu v přírodě si užili žáci se svými třídními učitelkami v Ruprechtově na Malině. Fotografie dokládají, že se pobyt vydařil.

07.05.2024

Návštěva u hasičů

ilustrační foto V pátek 3.5. třída 5.A využila možnost seznámit se s činností Hasičského záchranného sboru JMK se sídlem ve Vyškově na Hraničkách. I když počasí nepřálo, prošli jsme s dětmi zázemí hasičů, včetně posilovny, kuchyňky, místnosti k odpočinku a další zařízení budovy i s tyčí, po níž bleskově sjíždějí do přízemí.

03.05.2024

Exkurze do JE Dukovany a přečerpávací elektrárny Dalešice pro žáky 8.- 9. ročníků

ilustrační foto Dne 25.4.2024 se uskutečnila exkurze žáků do JE Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. První na řadě byla jaderná elektrárna Dukovany, která se svým výkonem přes 2000 MW zabezpečuje 20% z celkové výroby elektrické energie v ČR. V infocentru jsme zhlédli nejprve krátký dokument o výrobě elektřiny z jádra, poté absolvovali virtuální 3D prohlídku elektrárny a nakonec jsme si osahali řadu modelů a exponátů. Žáci si také mohli vyzkoušet vyrobit elektřinu pomocí vlastní síly.

25.04.2024

Přírodovědné stezky pro děti z okolních MŠ

ilustrační foto Letošní přírodovědné stezky provázelo chladné počasí. To však nebránilo dětem ze 7 mateřských škol si je užít. Celkem se na stanovištích s přírodovědnými úkoly vystřídalo v průběhu tří dnů kolem 230 dětí z okolních MŠ.

20.04.2024

Celoškolní projekt Den Země - barevné dobrodružství

ilustrační foto V pátek 19.4. se uskutečnil celoškolní projekt Den Země. Letošním tématem byly Barvy nejen v přírodě. Každý učitel (podle předmětu který vyučuje) měl svoji dílnu, ve které žáci téma zpracovali.

19.04.2024

Momentky z Náboru do sportovních skupin 6. tříd

ilustrační foto Čtvrteční slunečné odpoledne strávili žáci 4. a 5. tříd na školním sportovišti. Všichni zúčastnění se snažili o co nejlepší sportovní výkony v osmi atletických disciplínách a dařilo se jim...