29.06.2022

10. ročník Velké ceny Letního pole v nohejbale trojic

ilustrační foto Tento tradiční turnaj se po dva roky z důvodu Covid 19 nehrál. Turnaj se hrál systémem dvou skupin kde hrál každý s každým. Každá třída nasadila po 1 týmu plus náhradníci. Hrálo se vzhledem k počtu účastníků v obou tělocvičnách v dopoledních hodinách. Vítězové skupin pak hráli finále a druzí ze skupiny o 3 - 4 místo. O pořadí ve skupině rozhodovalo na prvním místě počet bodů za sety a pak skóre.

Finále bylo velmi vyrovnané a rozhodovalo se až v třetím setu, ve kterém vedla třída 8.B o čtyři body 13:9, přesto závěrečným finišem třída 8.A vyhrála 15:13 a stala se celkovým vítězem turnaje. Tým tvořili N. Zeman, O. Zeman, T. Seidl. Druhá skončila třída 8.B ve složení T. Korolkov, S. F. Drlík a J. Stanislav. Bronzové medaile získala třída 7.A ( D. Kingma, M. Kingma, P. Vašíček, G. Kupin.
Přínosem turnaje byl zájem žáků, atmosféra, sportovní povzbuzování spolužáků, zapojení děvčat např. A. Kalousková z 5.A, která patřila k tahounům družstva 1. stupně a kterým chybělo jen trochu štěstí a taktičtější hra, aby získali více bodů, protože jejich herní projev byl velmi dobrý a nakonec skončili na pěkném 5. místě.
Jako nejlepší hráč turnaje byl organizátory vyhlášen N. Zeman (8.A)
Vítězům gratulujeme, děkujeme všem účastníkům za krásné sportovní zážitky a těšíme se na další ročníky.