Přírodovědná praktika v 7.- 9. ročníku

ilustrační foto Po dvouleté přestávce jsme se s našimi sedmáky vypravili do Zoo koutku Vyškov na Přírodovědná praktika.

Čekala nás řada zajímavých úkolů, které se týkaly hospodářských zvířat. Počasí nám vyšlo, a tak jsme si den krásně užili. To se nedá říct o našich osmácích. Ti se bohužel museli z nádraží vrátit do školy a absolvovat náhradní program. Celý den v dešti v lese bychom asi ve zdraví nepřežili.
V pátek 27.5. jsme využili krásného počasí a zrealizovali Přírodovědná praktika pro IX. ročník. Žáci a žákyně dostali hned 8 praktických úkolů, které zpracovávali v průběhu celého dopoledne ve Smetanových sadech ve Vyškově. Jejich úkolem bylo pozorovat přírodu kolem sebe a zapisovat i zakreslovat zjištěné skutečnosti. Mohli tak uplatnit své dosavadní znalosti, zejména z oblasti botaniky, a zároveň zjistit, jak funguje ekosystém park, vidět rostliny a živočichy přímo v terénu.

Více fotografií: https://www.zsletnipole.cz/fotogalerie.htm?fotogalerie=58