Preventivní program- zásady slušného chování

ilustrační foto V rámci prevence patologických jevů se na naší škole uskutečnil cyklus preventivních programů s názvem Zásady slušného chování. Tento program probíhal v 1. – 3. ročníku základní školy. Žáci si vyzkoušeli, jak se mají správně, dle etického kodexu, zachovat v běžných každodenních situacích.

Za asistence našich žáků z 9. ročníku jim byly nasimulovány scénky z běžného života (pustit sednout starší lidi v tramvaji, pozdravit dospělého apod.), podle kterých pak určovali, zda dané chování v této scénce odpovídalo etickému kodexu nebo naopak, jestli mu odporovalo a v čem. Scénky byly doplněny i o pracovní listy, které dokreslovaly žákům danou situaci. Program měl mezi dětmi velký úspěch. Žáci se pobavili a zároveň si zopakovali a procvičili zásady slušného chování.