ÚSPĚCHY ŽÁKŮ

Školní rok 2023-2024

Recitace nás baví a umíme ji

ilustrační foto Minulý čtvrtek proběhlo okresní kolo recitační soutěže pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Ti nejodvážnější a nejnadanější recitátoři, vybraní ze školních kol, se sešli na Majáku ve Vyškově, kam i naši školu přišly reprezentovat 3 žákyně. Ve třetí kategorii, která je vyhlášena pro 6. a 7. ročník, svůj text přednesly Karolína Brlohová a Natálie Vlková – obě dívky ze třídy 7. A. Ve 4. kategorii, do níž spadá 8. a 9. ročník, naši školu reprezentovala Ema Hilnerová, žákyně třídy 9. A.

Všechna tři děvčata předvedla obdivuhodné výkony. Porota, složená z odborníků dětského přednesu a dramatické výchovy, hodnotila, jak recitátoři dokážou text uchopit a tvořivě ho interpretovat. Slyšeli jsme poezii i prózu, různého rozsahu i různých autorů, a hlavně spoustu zajímavých a inspirativních vystoupení. To vše doplňovala soutěžní, avšak přátelská atmosféra. A nutno podotknout, že úroveň soutěže byla skutečně vysoká.
Naše žákyně se pilně a opravdu zodpovědně připravovaly. Důkazem toho je naprosto úžasné umístění Emy Hilnerové na 1. místě, která se svým přednesem zapsala do krajského kola. Ema je nadanou žákyní, její vystoupení bylo jednoznačně jedno z nejlepších, které jsem kdy měla možnost zhlédnout. Všem našim děvčatům - Káje, Natce i Emě - děkuji za vzornou přípravu, aktivní a zodpovědný přístup k soutěži a přeji jim – ať se jim daří a na recitaci nezanevřou ani v dalších letech.