Zápis do 1. ročníku ZŠ se uskuteční 4.4.23 od 14.00h

ilustrační foto Zápis do 1. tříd na školní rok 2023/2024 se uskuteční v úterý 4. dubna 2023 v době od 14.00 - 17.30 hod. v budově školy, v přízemí. Rádi Vás i s dětmi u nás ve škole přivítáme.

Preventivní program Den zdraví na ZŠ

ilustrační foto Ve středu 29.3. 2023 proběhl na naší škole preventivní projekt na téma „Člověk a jeho zdraví“. Součástí projektu byla rovněž problematika nemocí, jejichž příčinou jsou nezdravé potraviny.

Den otevřených dveří

ilustrační foto V úterý 28.března bude škola v dopoledních hodinách otevřena pro rodiče i další příznivce školy.

Děti z MŠ odnesly 23. března Moranu a přivítaly jaro.

ilustrační foto Tímto se rozloučily se zimou a písničkami u řeky Hané, tak přivítaly jaro. Děti podél řeky sledovaly, jak nám Morana otevírá bránu k jaru.

Ekologický program Tonda obal na cestách

V pátek 10. března k nám přijeli lektoři z organizace zabývající se tříděním odpadu Ekokom. V rámci programu Tonda Obal na cestách seznámili lektoři všechny žáky naší školy s problematikou třídění a recyklace odpadů u nás. Byli jsme potěšeni, že naše republika patří k nejlepším v Evropě v množství vytříděného odpadu a přecházel nás zrak nad tím, co všechno lze z vytříděného odpadu vyrobit. Už se těšíme na příští setkání.

Karnevalový průvod školou

ilustrační foto Úterní dopoledne 28.2. bylo pro děti z I. stupně netradiční - učily se v kostýmech a poslední vyučovací hodinu se sešly spolu s dětmi z jiných tříd v přízemí, odkud všichni společně vyrazili na karnevalový průvod po škole. Poté je čekala ještě necelá půl hodinka karnevalového tančení a dovádění. Na krásné masky a zmiňovaný průvod se můžete podívat na níže uvedeném odkazu:

Mobilní planetárium ve škole

ilustrační foto Páteční dopoledne 24.2. měli žáci I.stupně a starší děti z MŠ možnost zhlédnout zábavně naučné programy v mobilním planetáriu, které se rozprostřelo v naší tělocvičně. Pro děti z MŠ a žáčky 1.-3.r. byly připraveny animované filmy s pohádkovými postavičkami, které je zavedly do vesmíru, aby prozkoumaly, jak se Země pohybuje, co je to stav beztíže či rozluštily tajemství padajících hvězd... Žáci 4.-5.r.se zase dozvěděli mnoho zajímavých informací o Slunci a Sluneční soustavě.