Přírodovědná praktika v terénu

ilustrační foto V uplynulém týdnu se žáci 7., 8. a 9. tříd vypravili "do terénu", aby absolvovali přírodovědná praktika jako součást výuky přírodopisu. Úkolem všech žáků bylo vypracovat řadu laboratorních prací, avšak informace k nim získávali přímo v přírodě, v jednotlivých ekosystémech.

Výsledky přijímacího řízení do MŠ (šk. r. 2023/2024)

Den zdraví ve Vyškovské nemocnici

ilustrační foto Děti ze sedmi tříd naší školy navštívily vyškovskou nemocnici na DEN ZDRAVÍ, kde si prohlédly vybavení na různých odděleních, vyzkoušely resuscitaci, naučily se důkladné hygieně rukou, viděly rehabilitační zařízení a spoustu dalších zajímavých věcí.

Žáci 2. stupně vyjeli za kulturou

Ve středu 18. května všechny třídy 2. stupně nastoupily před školou do přistavených autobusů a za deštivého počasí se vydaly do brněnského divadla Radost. Ihned po příjezdu nás čekal připravený divadelní sál, v němž jsme zhlédli představení s názvem Jeníček a Mařenka. Nebyla to klasická Pohádka o perníkové chaloupce tak jak ji známe z knížek pro malé děti. Jednalo se o moderní zpracování pohádky na motivy bratří Grimmů, kde nechyběl humor ani strašidelnost.

3. místo v KK Štafetového poháru

ilustrační foto V pondělí 15. 5. 2023 jsme do Břeclavi vyrazili brzo ráno za vydatného deště a ještě s pozměněnou soupiskou, protože nám několik závodníků onemocnělo. Dobré a bojovné náladě nám to neubralo. V Břeclavi se počasí uklidnilo a naše štafetové družstva složené z ročníku 1. – 3. a ročníku 4. – 5. mohla vyrazit do závodu proti dvanácti školám z celého Jihomoravského kraje. Nejprve běžela mladší štafeta 8 x 100 m - ročník 1 – 3. a hned po doběhu vyrazila starší štafeta také na 8 x 100 m ročník 4. – 5. Obě štafety běžely na výbornou. Pak se z těchto dvou štafet vybrali závodníci na štafetu 8 x 200 m A a štafetu 8 x 200 m B.

Škola v přírodě

Od úterý 9.5. do pátku 12.5. se žáci 4.A,4.B a 5.A se svými třídními učitelkami a asistentkou účastnili školy v přírodě na TZ Malina v Ruprechtově. Celá škola v přírodě se nesla v duchu Harryho Pottera.

Sportovní odpoledne spojené s náborem do sportovních skupin 6. tříd

ilustrační foto V úterý 25. 4. se pořádal v odpoledních hodinách ve sportovním areálu školy Nábor do sportovních skupin spojený se sportovním kláním žáků 4. a 5. tříd. Závod se skládal z osmi disciplín: 60 m, skok daleký, hod na cíl raketkou, slalom, frisbee, člunkový běh, přeskoky na čas a basketbalové dovednosti.